Piątek pomoże Milanowi we wzmocnieniu obrony? Wymiana!

Piątek pomoże Milanowi we wzmocnieniu obrony? Wymiana! fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: football.london

AC Milan poszukuje wzmocnień w defensywie i jest skory wykorzystać kartę zawodniczą Krzysztofa Piątka w celu pozyskania Serge'a Auriera z Tottenhamu.

„Rossoneri” nie znajdują się w komfortowej sytuacji i choć już znacznie dalej im od strefy spadkowej, Stefano Pioli doskonale zdaje sobie sprawę, iż środek tabeli nikogo nie będzie satysfakcjonował. Trener uznał, że potrzebuje wzmocnień w obronie, a konkretnie po prawej stronie. Dotychczas występowali tam Andrea Conti oraz Davide Calabria, lecz w Mediolanie uznano, że nie są to wystarczająco pewne rozwiązania.

Poszukiwania nowego prawego defensora zaprowadziły ekipę z San Siro ponownie do Serge'a Auriera. AC Milan interesował się nim już wcześniej, lecz wtedy na drodze stanęły wysokie wymagania Tottenhamu. Tym razem klub chce zaproponować 15 milionów funtów, jak informuje portal „football.london”. Taka kwota również może być zbyt niska, ale „Diavolo” mają istotnego asa w rękawie.

Jest nim oczywiście Krzysztof Piątek. „Koguty” poszukują napastnika, który mógłby zastąpić Harry'ego Kane'a. Anglik jest kontuzjowany i będzie pauzować co najmniej do kwietnia, a były snajper Cracovii jest jednym z głównych celów londyńczyków.

Mediolańczycy zamierzają zapytać Tottenham o dostępność Iworyjczyka i przedstawić najpierw propozycję gotówkową. Podczas rozmów mają wspomnieć właśnie o Piątku, który może być bezpośrednią częścią wymiany lub też zostanie oddany na korzystniejszych warunkach w ramach swego rodzaju ulgi w sprawie Auriera.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy