Piękny gest Jakuba Błaszczykowskiego dla Ukraińców

Piękny gest Jakuba Błaszczykowskiego dla Ukraińców fot. FotoPyK
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Jakub Błaszczykowski [Facebook]

Jakub Błaszczykowski poinformował, że wspólnie ze swoją fundacją Ludzki Gest przekazał 250 tysięcy złotych na pomoc Ukraińcom.

Cały świat jednoczy się w pomocy Ukrainie, która w miniony czwartek została zaatakowana przez Rosję. Aktualnie trwa walka o stolicę naszego wschodniego sąsiada – Kijów. Liczba ofiar wśród żołnierzy oraz cywili stale wzrasta.

Na dramatyczną sytuację zdecydował się zareagować piłkarz oraz współwłaściciel Wisły Kraków Jakub Błaszczykowski. Jest on znany z wielkich gestów, bowiem dwa lata temu przekazał 400 tysięcy złotych na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa.

Tym razem wsparł pogrążoną w wojnie Ukrainę. Wraz ze swoją fundacją Ludzki Gest przekazał 250 tysięcy złotych, o czym poinformował w mediach społecznościowych.

"W obliczu trudnej sytuacji naszych sąsiadów z Ukrainy wraz z Fundacją Ludzki Gest przekazujemy pomoc w postaci ćwierć miliona złotych (250 000 zł).”

"To pieniądze na najpotrzebniejsze środki niezbędne do funkcjonowania dla obywateli Ukrainy. Wspólnie nieśmy pomoc w tym niezwykle trudnym czasie” – przekazał były kapitan reprezentacji Polski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy FC Barcelona zarzuca sieć na „nowego Neuera” FC Barcelona zarzuca sieć na „nowego Neuera”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy