Piękny gest Jakuba Błaszczykowskiego dla Ukraińców

Piękny gest Jakuba Błaszczykowskiego dla Ukraińców fot. FotoPyK
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Jakub Błaszczykowski [Facebook]

Jakub Błaszczykowski poinformował, że wspólnie ze swoją fundacją Ludzki Gest przekazał 250 tysięcy złotych na pomoc Ukraińcom.

Cały świat jednoczy się w pomocy Ukrainie, która w miniony czwartek została zaatakowana przez Rosję. Aktualnie trwa walka o stolicę naszego wschodniego sąsiada – Kijów. Liczba ofiar wśród żołnierzy oraz cywili stale wzrasta.

Na dramatyczną sytuację zdecydował się zareagować piłkarz oraz współwłaściciel Wisły Kraków Jakub Błaszczykowski. Jest on znany z wielkich gestów, bowiem dwa lata temu przekazał 400 tysięcy złotych na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa.

Tym razem wsparł pogrążoną w wojnie Ukrainę. Wraz ze swoją fundacją Ludzki Gest przekazał 250 tysięcy złotych, o czym poinformował w mediach społecznościowych.

"W obliczu trudnej sytuacji naszych sąsiadów z Ukrainy wraz z Fundacją Ludzki Gest przekazujemy pomoc w postaci ćwierć miliona złotych (250 000 zł).”

"To pieniądze na najpotrzebniejsze środki niezbędne do funkcjonowania dla obywateli Ukrainy. Wspólnie nieśmy pomoc w tym niezwykle trudnym czasie” – przekazał były kapitan reprezentacji Polski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy