Piękny gol i jeszcze lepsza asysta w Lidze Mistrzów [WIDEO]

2024-10-02 22:23:14; Aktualizacja: 1 godzina temu
Piękny gol i jeszcze lepsza asysta w Lidze Mistrzów [WIDEO] Fot. TV
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Canal+ Sport

Pięknym golem w Lidze Mistrzów popisał się napastnik RB Lipsk Benjamin Šeško. Słoweniec otrzymał świetne podanie od Loïsa Opendy i Juventus musiał gonić wynik.

Jeśli chodzi o środowe mecze drugiej kolejki Ligi Mistrzów, żadne ze spotkań nie wybiło się na poziom absolutnego hitu, stąd kibice mogli mieć problemy z decyzją, które spotkanie obejrzeć. Ci, którzy wybrali rywalizację RB Lipsk z Juventusem, z pewnością nie mogą żałować.

Wszystko dlatego, że w 30. minucie spotkania obejrzeli piękną bramkę. Jeszcze z własnej połowy do prostopadłego zagrania startował Loïs Openda, a piłka znalazła się w bocznej strefie boiska. Belg poprowadził ją chwilę i przewracając się, dograł górą za plecy obrony do wbiegającego Benjamina Šeško. Słoweniec świetnie opanował piłkę i zmieścił ją w siatce, a ta odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Dla słoweńskiego napastnika to już piąty gol w tym sezonie, a drugi w Lidze Mistrzów. Do tego ma dwie asysty. Dorobek Opendy to natomiast cztery bramki i dwie asysty.

Niemiecka ekipa prowadziła do przerwy, ale w 50. minucie na 1:1 strzelił Dušan Vlahović.

Lipsk w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów przegrał 1:2 z Atlético Madryt. Juventus natomiast pokonał na własnym stadionie PSV Eindhoven 3:1.