Pierwszy letni transfer BVB gotowy. Wreszcie lewy obrońca!

Pierwszy letni transfer BVB gotowy. Wreszcie lewy obrońca! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Źródło: Bild

„Bild” poinformował, że pierwszym wzmocnieniem Borussii Dortmund przed nowym sezonem będzie Nico Schulz. Lewy defensor obecnie gra w TSG 1899 Hoffenheim.

Borussia Dortmund od dłuższego czasu poszukiwała nowego lewego obrońcy. Na jej celowniku znajdowali się m.in. Kieran Tierney z Celticu czy Philipp Max z Augsburga. Tymczasem „Bild” przekazał właśnie, że wybór ostatecznie padł na Nico Schulza.

Powyższe źródło donosi, że transfer jest przesądzony. Sześciokrotny reprezentant Niemiec ma kosztować 25 milionów euro. Właśnie tyle wynosi jego klauzula odstępnego w kontrakcie z Hoffenheim. 

26-latek podpisze czteroletni kontrakt, a oficjalne potwierdzenie najprawdopodobniej ujrzy światło dzienne po ostatnim meczu „Wieśniaków” w tym sezonie. Dodajmy, że zostanie on rozegrany 18 maja, a rywalem zespołu Schulza będzie Mainz. Nie wiadomo jednak, czy lewy defensor weźmie w nim udział, bowiem do niedawna narzekał on na uraz kolana. 

Zanim jednak dopadły go problemy zdrowotne, zdołał on rozegrać 36 spotkań, w których dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Do tego wyniku dorzucił dziewięć asyst. 

„Bild” podał także, że następcą reprezentanta Niemiec w Hoffenheim ma być Konstantinos Stafylidis, którego umowa z Augsburgiem wygasa już 30 czerwca. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy