Piłkarze oskarżeni o zbiorowy gwałt w areszcie. Vélez Sarsfield wydaje oświadczenie [OFICJALNIE]

2024-03-19 12:01:28; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Piłkarze oskarżeni o zbiorowy gwałt w areszcie. Vélez Sarsfield wydaje oświadczenie [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Vélez Sarsfield | AP News

José Florentín, Abiel Osorio, Braian Cufré i Sebastián Sosa trafili do aresztu w związku z oskarżeniem ich o dokonanie zbiorowego gwałtu.

Argentyńska prokuratura weszła w nowy etap prowadzonego śledztwa w związku z dokonaniem zbiorowego gwałtu na kobiecie w dniu 3 marca przez czterech piłkarzy Vélezu Sarsfield. Świadczy o tym podjęcie decyzji o umieszczeniu oskarżonych w areszcie do czasu jego zamknięcia.

José Florentín, Abiel Osorio, Braian Cufré i Sebastián Sosa mieli się dopuścić haniebnego czynu w trakcie pobytu w hotelu w Tucumán, gdzie przebywali po pojedynku z miejscowym Atlético (2 marca padł wynik 0:0).

Z zeznań przedstawionych przez poszkodowaną dowiadujemy się, że zgodziła się spędzić noc z jednym z piłkarzy. W momencie pojawienia się w jego pokoju zastała tam jeszcze trzech innych graczy 10-krotnego mistrza Argentyny. Mimo to nie zdecydowała się opuścić pomieszczenia i dołączyła do mężczyzn spożywających alkohol.

Następnie wypiła go na tyle dużo, że zaczęła przysypiać na jednym z łóżek, co postanowił wykorzystać Sosa i następnie pozostali zawodnicy do wykorzystania pijanej kobiety.

Vélez Sarsfield zawiesiło niezwłocznie podejrzanych graczy po otrzymaniu informacji o wszczętym dochodzeniu i teraz po ich aresztowaniu wydało oświadczenie.

„W związku z powszechnie znanymi faktami dotyczącymi piłkarzy profesjonalnej drużyny: Sebastiána Sosy, José Florentina, Braiana Cufré i Abiela Osorio, klub informuje, że umowy czterech zawodników zostają zawieszone.

Jednocześnie zarządzono rozpoczęcie wewnętrznego dochodzenia, aby jak najszybciej określić ostateczne środki, jakie należy podjąć w odniesieniu do czterech graczy.

Między innymi obszary piłkarskie, płciowe i prawne klubu są stale zaangażowane w tę kwestię, aby zająć się sytuacją z powagą, na jaką zasługuje, a także podjąć w odpowiednim czasie środki w celu zabezpieczenia i ochrony interesów klubu.

Vélez Sarsfield wyraża swoje najgłębsze zaniepokojenie odnotowanymi wydarzeniami, które są w sposób oczywisty sprzeczne z zasadami i wartościami naszego zespołu. Nadal jesteśmy do dyspozycji wymiaru sprawiedliwości, aby wyjaśnić fakty. Nadal będziemy informować Państwa o podjętych środkach” - poinformował klub, który zdążył już definitywnie rozstać się z Sosą oraz Florentínem, którzy pełnili funkcję rezerwowych. W niedalekim czasie możemy spodziewać się podjęcia identycznych decyzji w sprawie przyszłości wychowanków Osorio i Cufré.