Piorunujący początek w wykonaniu Liverpoolu! 4:0 po 14 minutach [WIDEO]

Piorunujący początek w wykonaniu Liverpoolu! 4:0 po 14 minutach [WIDEO] fot. Mark Cosgrove/News Images/SIPA USA/PressFocus
Jan Chromik
Jan Chromik

Liverpool pierwsze spotkanie ze Spartą Praga wygrał aż 5:1, jednak w rewanżu nadal nie odpuszcza. „The Reds” prowadzili z Czechami aż 4:0 już po 14 minutach.

Pierwsze spotkanie, które odbyło się w Pradze, zakończyło się zwycięstwem angielskiej drużyny aż 5:1, co przesądziło losy tego dwumeczu. Mogłoby się wydawać, że podopieczni Jürgena Kloppa w takich okolicznościach będą chcieli się oszczędzać w rewanżu i zachować siły na mecze na krajowym podwórku. Tam przecież są w walce o mistrzostwo, a już w niedzielę zmierzą się z Manchesterem United w ćwierćfinale FA Cup.

Nic bardziej mylnego, bo „The Reds” na początku spotkania urządzili sobie na Anfield prawdziwą strzelaninę.

Wynik otworzył w siódmej minucie Darwin Núñez, który wykorzystał podanie od Dominika Szoboszlaia i pewnie uderzył z pierwszej piłki.

Zaledwie kilkadziesiąt sekund później na listę strzelców wpisał się Bobby Clark. 19-latek wykorzystał koszmarny błąd obrony gości.

Defensywa Sparty zaliczyła kolejną wtopę w dziesiątej minucie, a jej katem został Mohamed Salah. Jeden z obrońców stracił piłkę, dopadł do niej 31-latek i pewnie umieścił ją w bramce.

Zanim upłynął kwadrans, to na tablicy wyników widniało już 4:0. Egipcjanin podał do Cody'ego Gakpo, a Holender popisał się swoimi umiejętnościami i strzałem z woleja podwyższył prowadzenie „The Reds”.

Oznacza to, że podopieczni Kloppa zdobyli cztery bramki w przeciągu zaledwie dziewięciu minut.

Po intensywnym początku spotkanie się uspokoiło. Przed przerwą gola dla Sparty zdobył Veljko Birmančević, co było zwieńczeniem ładnej zespołowej akcji.

Dwumecz jest już właściwie rozstrzygnięty, ale to nie powód, by tracić zainteresowanie drugą połową tego spotkania. Takie okoliczności wydają się być idealne, by na boisku pojawił się Mateusz Musiałowski, który siedzi na ławce rezerwowych.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Składy na Tottenham - Arsenal [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Tottenham - Arsenal [OFICJALNIE] Zdobył prawie 30 bramek w tym sezonie, odejdzie za 80 milionów euro? Zdobył prawie 30 bramek w tym sezonie, odejdzie za 80 milionów euro? Gonçalo Feio skreślił kluczowego gracza Legii Warszawa?! „Nie pasuje do takiej gry” Gonçalo Feio skreślił kluczowego gracza Legii Warszawa?! „Nie pasuje do takiej gry” Szykuje się wielki powrót do Górnika Zabrze?! „Lukas Podolski o nim pamięta” Szykuje się wielki powrót do Górnika Zabrze?! „Lukas Podolski o nim pamięta” Juventus wybrał nowego trenera. „Nie ma innej opcji” Juventus wybrał nowego trenera. „Nie ma innej opcji” Wojciech Szczęsny z transferem?! Wszystko jasne Wojciech Szczęsny z transferem?! Wszystko jasne Odrzuciła go Legia Warszawa, teraz jest nadzieją Lecha Poznań. „Ma przed sobą wielką przyszłość” Odrzuciła go Legia Warszawa, teraz jest nadzieją Lecha Poznań. „Ma przed sobą wielką przyszłość”