Pirlo: Nie zdziwię się, jeśli Juventus go sprowadzi

Pirlo: Nie zdziwię się, jeśli Juventus go sprowadzi
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Tuttosport

Andrea Pirlo udzielił wywiadu redakcji „Tuttosport”, którym wypowiadał się na tematy związane z Juventusem.

Pomocnik jest znany głównie dzięki swojej grze w barwach Milanu, ale kiedy jego forma spadła, zdecydował się przenieść na zasadzie wolnego transferu do Juventusu. Klub także znajdował się wtedy w kryzysie, ale szybko okazało się, że transfer wyszedł na dobre obu stronom. Pirlo przez kolejne lata znajdował się w czołówce najlepszych rozgrywających na świecie, a turyńczycy zaczęli seryjnie zdobywać trofea.

- Od samego początku czułem, że zarząd ma przygotowany bardzo ambitny projekt. Dopiero co wybudowali nowy stadion, dzięki czemu mogli zacząć wygrywać we Włoszech i w Europie. Gdybyście przeżyli to od środka, tak jak ja w pierwszych czterech sezonach, nie bylibyście zdziwieni ich drogą i sukcesami z ostatnich lat - powiedział Pirlo.

- Co pomyślałem, gdy dowiedziałem się o zainteresowaniu? Że to jedna z wielu plotek transferowych. Ale wtedy zadzwonił do mnie [dyrektor sportowy Juventusu, Fabio] Paratici i powiedział, że to prawda, faktycznie negocjowali. Podziękowałem jemu, Marotcie i prezydentowi Agnelliemu, ale nie czuję nostalgii. Miałem tyle szczęścia, że w trakcie kariery dzieliłem szatnię z wieloma gwiazdami.

Następnie Pirlo wypowiedział się na temat nowych nabytków „Starej Damy”, w tym o Cristiano Ronaldo, który na początku swojej włoskie przygody ma problemy ze zdobywaniem goli. „Il Maestro” dodaje, że nie będzie zaskoczony, jeśli potwierdzą się spekulacji i Paul Pogba wróci do stolicy Piemontu.

- Transfery Juventusu? Powrót Bonucciego mnie zaskoczył, ponieważ nie spodziewałem się, że może to nastąpić już po roku. W każdym razie, Juventus zawsze chce najlepszych zawodników, a Leonardo jest topowy na swojej pozycji. Pogba? Nie zdziwiłbym się, gdyby wrócił. Jeśli ktoś świetny opuszcza „Juve”, nie jest powiedziane, że już tam nie wróci.

- Cristiano Ronaldo? Nie wiem czy jemu odpowiada gra w roli wysuniętego napastnika. On woli zaczynać od lewej strony boiska, zatem potrzebuje kogoś, kto zawsze będzie blisko niego. Mandžukić jest w tym idealny.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy