Plebiscyt tygodnika „Piłka Nożna”: Nagrody za 2020 rok rozdane

Plebiscyt tygodnika „Piłka Nożna”: Nagrody za 2020 rok rozdane fot. Paul Hazlewood
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Piłka Nożna

„Piłka Nożna”, jak co roku, wręczyła swoje nagrody. Największą uwagę przykuła oczywiście kategorii piłkarza roku, nawet jeśli zwycięzca był znany od początku.

Tygodnik organizuje swój plebiscyt od 1973 roku, jednak tegoroczna edycja była wyjątkowa. Przez pandemię koronawirusa ceremonia została przeniesiona z Hotelu Hilton do studia stacji Polsat.

Wydarzenie rozpoczęło się od ogłoszenia werdyktu w sprawie wyboru piłkarki roku, którą została Paulina Dudek. 23-latka na co dzień jest związana z Paris Saint-Germain. Dalej było już z górki.

Kluczowa nagroda, a więc dla piłkarza roku, powędrowała do Roberta Lewandowskiego, który wyprzedził w głosowaniu Wojciecha Szczęsnego oraz Mateusza Klicha. Dla kapitana reprezentacji Polski oraz napastnika Bayernu Monachium to dziewiąte tego typu wyróżnienie.

Wybór oczywiście nie jest żadnych zaskoczeniem. 32-latek wygrał praktycznie wszystko, co było do wygrania w piłce klubowej, z Ligą Mistrzów na czele, w której to zresztą został królem strzelców rozgrywek.

W aż dwóch kategoriach triumfował Jakub Moder, były już zawodnik Lecha Poznań.

***

Nagrody tygodnia „Piłka Nożna” za 2020 rok:

Piłkarka Roku: Paulina Dudek, Katarzyna Kiedrzynek, Ewa Pajor

Trener Roku: Marek Papszun, Michał Probierz, Dariusz Żuraw

Pierwszoligowiec Roku: Roman Gergel, Leandro, Pirulo

Ligowiec Roku: Artur Jędrzejczyk, Jakub Moder, Kamil Piątkowski

Obcokrajowiec Roku: Jesús Jiménez, Tomáš Pekhart, Pedro Tiba

Drużyna Roku: Legia Warszawa, Raków Częstochowa, Lech Poznań

Odkrycie Roku: Bartosz Białek, Jakub Kamiński, Jakub Moder

Piłkarz Roku: Mateusz Klich, Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy