Podolski coraz bliżej powrotu do Europy

Podolski coraz bliżej powrotu do Europy fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: RTL| Bild am Sonntag

Lukas Podolski nie będzie kontynuował współpracy z Vissel Kobe.

Urodzony w Gliwicach zawodnik to jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy w historii reprezentacji Niemiec. W barwach drużyny narodowej rozegrał 130 meczów. Jego występy zostały w 2014 roku ukoronowane zdobyciem tytułu mistrza świata.

Obecna forma Podolskiego dalece jednak odbiega od tej, którą prezentował kilka lat temu. To też powoduje, że coraz częściej mówi się o ewentualnym zakończeniu przez niego kariery piłkarskiej.

34-letni gracz nie wydaje się jednak tym przejmować i zamierza kontynuować przygodę z piłką. Niemieckie media twierdzą, że mimo to nie przedłuży on obowiązującej do 31 stycznia 2020 roku umowy z Vissel Kobe i ponownie trafi do Europy.

Swego czasu wspominał on, że chętnie w przyszłości zakotwiczy w Górniku Zabrze. Wydaje się jednak, że ten scenariusz jest obecnie mało prawdopodobny. Prasa zza naszej zachodniej granicy jest bowiem przekonana, że jeśli Podolski nie zakończy przygody z piłką, to dołączy do 1.FC Köln.

- Zawsze mówiłem, że gra dla tej ekipy to kwestia serca. Kocham ten klub. Tam czuję się zdecydowanie najlepiej. Na razie jednak nikt się ze mną nie kontaktował. Zobaczę, co się wydarzy - powiedział w rozmowie sprzed kilku dni.

Podolski ma na swoim koncie 210 występów w Bundeslidze. Na jego dorobek złożyło się do tej pory 70 goli. Ponadto ma on na swoim koncie 38 asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Fred wraca do domu. Brazylijczyk ze specjalnym kontraktem na 120-lecie klubu OFICJALNIE: Fred wraca do domu. Brazylijczyk ze specjalnym kontraktem na 120-lecie klubu 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy