Podolski coraz bliżej powrotu do Europy

Podolski coraz bliżej powrotu do Europy fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: RTL| Bild am Sonntag

Lukas Podolski nie będzie kontynuował współpracy z Vissel Kobe.

Urodzony w Gliwicach zawodnik to jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy w historii reprezentacji Niemiec. W barwach drużyny narodowej rozegrał 130 meczów. Jego występy zostały w 2014 roku ukoronowane zdobyciem tytułu mistrza świata.

Obecna forma Podolskiego dalece jednak odbiega od tej, którą prezentował kilka lat temu. To też powoduje, że coraz częściej mówi się o ewentualnym zakończeniu przez niego kariery piłkarskiej.

34-letni gracz nie wydaje się jednak tym przejmować i zamierza kontynuować przygodę z piłką. Niemieckie media twierdzą, że mimo to nie przedłuży on obowiązującej do 31 stycznia 2020 roku umowy z Vissel Kobe i ponownie trafi do Europy.

Swego czasu wspominał on, że chętnie w przyszłości zakotwiczy w Górniku Zabrze. Wydaje się jednak, że ten scenariusz jest obecnie mało prawdopodobny. Prasa zza naszej zachodniej granicy jest bowiem przekonana, że jeśli Podolski nie zakończy przygody z piłką, to dołączy do 1.FC Köln.

- Zawsze mówiłem, że gra dla tej ekipy to kwestia serca. Kocham ten klub. Tam czuję się zdecydowanie najlepiej. Na razie jednak nikt się ze mną nie kontaktował. Zobaczę, co się wydarzy - powiedział w rozmowie sprzed kilku dni.

Podolski ma na swoim koncie 210 występów w Bundeslidze. Na jego dorobek złożyło się do tej pory 70 goli. Ponadto ma on na swoim koncie 38 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] LC Sailors celuje w bycie najlepszym zespołem w regionie. Klub ustanowił zakupowy rekord Singapuru [OFICJALNIE] LC Sailors celuje w bycie najlepszym zespołem w regionie. Klub ustanowił zakupowy rekord Singapuru [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy