Polak z debiutem w Liverpoolu. Jürgen Klopp dał mu szansę [WIDEO]

Polak z debiutem w Liverpoolu. Jürgen Klopp dał mu szansę [WIDEO] fot. Viaplay

W meczu 1/8 finału Ligi Europy pomiędzy Liverpoolem a Spartą Praga na murawie zameldował się Mateusz Musiałowski.

Liverpool nie dał żadnych szans Sparcie Praga w pierwszym spotkaniu w ramach 1/8 finału Ligi Europy, gromiąc ją 5:1. Rewanż „The Reds” również zaczęli od mocnego uderzenia. Po 14 minutach prowadzili czterema golami po trafieniach Darwina Núñeza, Bobby'ego Clarka, Mohameda Salaha oraz Cody'ego Gakpo.

Przed przerwą bramkę dla zespołu gości zdobył Veljko Birmančević, ale po niej kolejnymi golami odpowiedzieli na to Dominik Szoboszlai oraz Gakpo. Tym sposobem podopieczni Jürgena Kloppa objęli prowadzenie 6:1.

Mając taki wynik, niemiecki szkoleniowiec postanowił dać szansę Mateuszowi Musiałowskiemu. Polak pojawił się na boisku w 74. minucie, zmieniając Clarka.

Dla 20-latka to debiut w pierwszej drużynie Liverpoolu.

Skrzydłowy szkoli się w nim od 2020 roku. Od tamtej pory występował w zespołach juniorskich oraz młodzieżowych. W tym sezonie strzelił trzy gole w dziewięciu występach w Premier League 2. Co istotne - jego umowa jest ważna tylko do 30 czerwca.

W kadrze Liverpoolu na czwartkowy rewanż znalazł się również 20-letni bramkarz Fabian Mrozek.