Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru

Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru fot. Shutterstock
Redakcja
Redakcja
Źródło: Transfery.info

Polishkitleague, polska liga grafików, stworzy projekt strojów dla zanzibarskiego Pili Pili Dulla Boys Jambiani FC, w której grającym trenerem jest Mateusz Cetnarski.

Pili Pili to drużyna, która występuje na drugim szczeblu rozgrywkowym na Zanzibarze (wyspa administracyjnie należąca do Tanzanii), tracąc obecnie dziesięć punktów do lidera. Niedawno jej grającym trenerem został Mateusz Cetnarski, dwukrotny reprezentant Polski.

Klub sponsoruje Wojciech Żabiński, właściciel sieci hoteli Pili Pili. Do niedawno dziennikarz Canal+, Żelisław Żyżyński, pełni tam rolę dyrektora sportowego oraz odpowiada za tworzenie materiałów multimedialnych.

Jak doszło do współpracy polskich grafików z klubem z Zanzibaru?

- Polishkitleague to pierwsza w Polsce liga designerów koszulek. Graficy rywalizują między sobą. Celem jest dobra zabawa oraz realizacja projektów - wyjaśnia Michał Mączka, współtwórca ligi.

- Żelisław Żyżyński był jednym z naszych jurorów w poprzedniej edycji. W tej zdecydowaliśmy się zrezygnować z jurorów. Jak wiemy, Żelisław jest obecnie na Zanzibarze i zarządza klubem. Dzięki naszej starej znajomości, zaproponował wspólną kolejkę ligi grafików, a my na to przystaliśmy – mówi Mączka o powodach współpracy z byłym dziennikarzem Canal+.

Sam Żyżyński nie ma wątpliwości co do współpracy: - Uznaliśmy, że potrzebujemy nowych strojów, a z chłopakami z Polishkitleague znam się od jakiegoś czasu. Wiem, że liga Michała Mączki wykonuje dobrą pracę i można im zaufać. Stroje to tylko mała część poczynionych przez nas kroków. Rozwijamy się na wielu płaszczyznach.

Jak zapewnia założyciel ligi grafików, koszulki będą w stylu „zanzibarskim”. Co to znaczy? Okaże się po zaprezentowaniu projektów, bo na razie organizatorzy nie chcą zdradzać szczegółów.

Drużyna Pili Pili Dulla Boys Jambiani FC jest jednym z trzech klubów, korzystających z usług Polishkitleague. Trzy następne już czekają w kolejce. Na ten moment jednak Mączka nie chce zdradzać ich nazw.

43-letni Żyżyński dodaje: - Tutaj na Zanzibarze bardzo ciężko zamówić stroje. Jest duża firma w Polsce, która bardzo chce nam pomóc. Dostała te same wytyczne, co liga, i wyśle stroje błyskawicznie. Właściciel chce produkować jedynie swoje projekty, więc niewykluczone, że zamówimy projekty Polishkitleague u innego producenta, lecz nie jest to jeszcze przesądzone. Bardzo dużo osób chce nam pomagać i jest to kapitalne.

Żyżyński na pytanie, jakie kolejne ruchy planuje, odpowiada z pełnym przekonaniem: - Nasze ruchy nie są ruchami marketingowymi. Wytworzył się wokół tego szum medialny, ale to przy okazji. My zmieniamy życie tych chłopaków i dajemy im możliwości, jakich do tej pory nie mieli.

Rywalizację grafików można obserować na profilu Twitterowym ligi: https://twitter.com/polishkitleague.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy