Posada szkoleniowca US Sassuolo wisi na włosku. Wyznaczono już potencjalnych następców

Posada szkoleniowca US Sassuolo wisi na włosku. Wyznaczono już potencjalnych następców
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: Sky Sport Italia

Alessio Dionisi może na początku tygodnia pożegnać się z pracą w US Sassuolo. Sky Sport Italia wśród jego potencjalnych następców wymienia Emiliano Bigice, Fabio Grosso, Davide Ballardiniego oraz Leonardo Sempliciego.

Sassuolo w tym sezonie spisuje się znacznie poniżej oczekiwań i jest uwikłane w walkę o utrzymanie. Sytuację jeszcze pogorszyła sobotnia porażka z Empoli. Sprawiło to, że kończy się cierpliwość działaczy do Alessio Dionisiego.

43-latek pracuje w klubie od lata 2021 roku, ale w tym sezonie jego podopieczni spisują się na tyle fatalnie, że według doniesień Sky Sport Italia, może on stracić pracę już na początku tygodnia. Taka decyzja nie powinna dziwić, bo Sassuolo zajmuje aktualnie 17 miejsce w lidze, a Dionisi w trwającej kampanii uzyskał średnią 0,8 punktu na mecz.

W klubie wyznaczono już nawet potencjalnych kandydatów na nowego szkoleniowca.

Pierwszy z nich to Fabio Grosso, który po dobrym okresie w Frosinone pokusił się spróbować swoich sił w Olympique'u Lyon. Okazało się to błędem, bo z hukiem wyleciał z Francji już po siedmiu spotkaniach i od końca listopada przebywa na bezrobociu. Podobno ta opcja jest najmniej prawdopodobna.

Rozważany jest również Davide Ballardini, który ma w swoim CV pracę w wielu klubach Serie A, jednak w żadnym z nich nie potrafił zostać na dłużej. Ostatnim miejscem pracy 60-latka było Cremonense, z którym rozstał się we wrześniu.

Kolejnym kandydatem jest Leonardo Semplici, czyli człowiek kojarzony głównie z pracy w SPAL, bo w tym klubie spędził ponad pięć lat. Ostatnio związany był ze Spezią, którą opuścił wraz z końcem poprzedniego sezonu.

Rozważany jest też wewnętrzny awans dla Emiliano Bigici, który aktualnie odpowiada za wyniki Primavery. Podobno powoli wyrasta on na faworyta działaczy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy