POTWIERDZONE: Bayern Monachium rozważał latem sprowadzenie Götze

POTWIERDZONE: Bayern Monachium rozważał latem sprowadzenie Götze fot. Wikipedia
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport Bild

Mario Götze potwierdził, że nim dołączył do PSV Eindhoven, zainteresowanie jego zatrudnieniem przejawiał Bayern Monachium.

28-latek zasłynął z bramki na wagę zwycięstwa podczas meczu finałowego Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii. Od tego czasu jego kariera nie potoczyła się tak, jakby tego oczekiwano w Niemczech.

Gdy ofensywny pomocnik bądź skrzydłowy przybył do Bayernu Monachium, niemieckie media śledziły jego losy z ogromną starannością. To nie zawsze wpływało dobrze zarówno na postawę zawodnika, jak i całego zespołu. Ostatecznie „Gwiazda Południa” zdecydowała się go sprzedać.

W lipcu Mario Götze zakończył swój pobyt w Borussii Dortmund, a jako że był bez przynależności klubowej, to wzbudzał ogromne zainteresowanie. Mówiło się o Lazio, AS Monaco czy Atlético Madryt, a ostatecznie wylądował on w PSV Eindhoven.

Nim jednak do tego doszło, pojawiło się zapytanie ekipy z Allianz Areny, o czym opowiedział sam Niemiec. O piłkarza zabiegali Uli Hoeneß oraz Hansi Flick.

– Latem rozmawialiśmy otwarcie o mojej przyszłości, o planach Bayernu. Usłyszałem, że cenią mnie jako osobę oraz gracza i mogą wyobrazić sobie mój przyjazd – wyjawił.

63-krotny reprezentant „Orłów” z przedstawicielem Eredivisie związał się do 30 czerwca 2022 roku i jak na razie nie żałuje tej decyzji. Niemiec odżył w Holandii, co sprawiło się, że zaczęto spekulować odnośnie jego możliwego powrotu do kadry narodowej, a sam Götze nie wyklucza ponownej gry w BVB bądź Bayernie Monachium.

– Obie opcje są w zasięgu moich możliwości. Teraz jestem jednak w Eindhoven i w pełni koncentruję się na celach wyznaczonych przez władze PSV – oświadczył.

Gracz „Rolników” jak dotąd w ich barwach meldował się na murawie 13 razy, zaznaczając swoją obecność czterema golami i trzema asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy