Prawie 40-letni Marco Paixão nie zwalnia tempa! Świetna forma byłego gracza Lechii Gdańsk i Śląska Wrocław

2024-05-11 21:48:01; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Prawie 40-letni Marco Paixão nie zwalnia tempa! Świetna forma byłego gracza Lechii Gdańsk i Śląska Wrocław Fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

Znany z polskich boisk Marco Paixão nadal prezentuje świetną formę. Po zmianie klubu włączył się w walkę o tytuł króla strzelców drugiej ligi tureckiej.

Bracia Paixão napisali kilka udanych rozdziałów na polskich boiskach. Marco spędził na nich znacznie mniej czasu, odchodząc najpierw ze Śląska Wrocław do Sparty Praga, a potem z Lechii Gdańsk do Altay.

Dla obydwu klubów znad Wisły zanotował dokładnie po 34 gole. Kampanię 2016/2017 zwieńczył z tytułem króla strzelców Ekstraklasy.

W drugiej lidze tureckiej Portugalczyk prezentuje się świetnie - 109 goli na przestrzeni 164 występów. 

Paixão  stał się żywą legendą Altay. Razem z nim osiągnął historyczny rezultat, meldując się w Süper Lig. Sięgnął w międzyczasie aż czterokrotnie po tytuł najlepszego strzelca na zapleczu tureckiej ekstraklasy. Odszedł w burzliwych okolicznościach, sądząc się o wypłatę należnych mu pieniędzy.

Po rozwiązaniu polubownie umowy dołączył do Sanliurfasporu.

Od stycznia zaliczył w nowych barwach dziesięć goli, co daje mu łącznie 15 w ligowym sezonie. Do pierwszych w klasyfikacji strzelców Yonathana Del Valle i Gianniego Bruno zabrakło mu bramki.

Paixão odegrał kluczową rolę w starciu z Manisą. Jego trafienie pozwoliło drużynie Cihata Arslana utrzymać się na zapleczu Süper Lig.

Kontrakt urodzonego w 1984 roku zawodnika wygasa pod koniec czerwca. Na ten moment nie wiadomo, czy zostanie przedłużony.