Premier League: Władze rozważają zawieszenie rozgrywek

Premier League: Władze rozważają zawieszenie rozgrywek
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Telegraph

Fala koronawirusa, która przetacza się przez kluby Premier League, może doprowadzić do tymczasowego zawieszenia rozgrywek angielskiej ekstraklasy – informuje „The Telegraph”.

Pandemia koronawirusa w poprzednim sezonie wywróciła rundę wiosenną w Anglii do góry nogami. Rozgrywki zawieszono na trzy miesiące, a piłkarze początkowo trenowali indywidualnie. Powrót do ośrodków szkoleniowych u wielu z nich wzbudzał niepokój, a byli też tacy, którzy całkowicie się przed tym wzbraniali, jak chociażby napastnik Watfordu Troy Deeney.

Finalnie zmagania w profesjonalnych ligach zostały dokończone, a dzięki temu po 30 latach mistrzostwo Anglii wywalczył Liverpool. Ostatnia kolejka odbyła się pod koniec lipca, a już w połowie września rozpoczęła się następna kampania.

Nie tak dawno w Wielkiej Brytanii pojawił się nowy szczep SARS-CoV-2, który rozprzestrzenia się znacznie szybciej od poprzednich. Ten problem dotyka także branży piłkarskiej.

W poniedziałek odwołane zostało starcie Evertonu z Manchesterem City, a powodem jest wiele potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa nie tylko u piłkarzy, ale i członków sztabu szkoleniowego „Obywateli”. O zakażeniach poinformowały również Sheffield United i Southampton.

Podczas badań przeprowadzonych przez kluby Premier League pozytywne wyniki uzyskało aż 18 osób, co jest najwyższym wynikiem od początku sezonu. To zaalarmowało włodarzy ekip.

Jak donosi „The Telegraph”, w następstwie tego rozpoczęły się zakulisowe rozmowy w sprawie zawieszenia rozgrywek na dwa tygodnie w celu opanowania bieżącego chaosu. Przerwa miałaby nastąpić już w styczniu.

Mimo że wiążąca decyzja jeszcze nie zapadła, nie brakuje głosów, że jest to tylko kwestia czasu. Wśród argumentów pojawia się fakt, iż przełożono aż dziewięć spotkań organizowanych przez EFL (niższe ligi).

Z drugiej strony to mogłoby poważnie zagrozić zmieszczeniu się we wcześniej wyznaczonym terminie zakończenia rozgrywek Premier League, a więc 23 maja. Musimy jednocześnie wiedzieć, że 11 czerwca startuje EURO 2020 i nim do tego dojdzie, reprezentacje są zobligowane do rozegrania meczów towarzyskich.

Powyższe źródło uważa, że kluczowe będą najbliższe dni, podczas których rząd zbada różne scenariusze ograniczeń w kraju.

Więcej na temat: Koronawirus Premier League Anglia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy