Premier League z następnym przerwanym meczem. Kibice Newcastle United reanimowany na trybunach

Źródło: Daily Mirror

Sędzia Craig Pawson przerwał na kilka minut pojedynek Newcastle United z Aston Villą (1:0) z uwagi na zasłabnięcie jednego z fanów gospodarzy na trybunach. Udzielona mu natychmiast pierwsza pomoc uchroniła go przed śmiercią.

W ostatnich tygodniach jesteśmy świadkami sporej liczby przerywanych spotkań na poziomie Premier League z uwagi na niepokojące zdarzenia mające miejsce na trybunach, które wynikają z zasłabnięć kibiców oglądających mecz z udziałem swojej ukochanej drużyny.

Z kolejnym takim przypadkiem mieliśmy do czynienia w trakcie starcia Newcastle United z Aston Villą, kiedy to sędzia Craig Pawson poinformowany przez menedżerów obu zespołów przerwał mecz, aby służby medyczne mogły pobiec z pomocą fanowi „Srok” w 74. minucie meczu.

Na szczęście w pobliżu poszkodowanego znajdował się lekarz Tom Pritchard spędzający wolny czas na spotkaniu piłkarskim i on jako pierwszy rozpoczął akcję reanimacyjną mężczyzny, o czym opowiedział na łamach mediów.

- Dość często widuje takie sytuacje w pracy, ale tak naprawdę nie miałem tego wcześniej poza szpitalem. Starszy pan upadł po zatrzymaniu akcji serca. Następnie trwała resuscytacja krążeniowo-oddechowa - powiedział doktor cytowany przez „Daily Mirror”.

Jego szybka reakcja oraz przybycie służb pozwoliło przywrócić akcję serca poszkodowanemu oraz bezpiecznie przewieźć go do szpitala.

To już nie pierwszy tego typu przypadek w Premier League. W trwającym sezonie były już zatrzymywane mecze z udziałem Watfordu, Chelsea czy Tottenhamu.

Całe to zdarzenie nie trwało zbyt długo i po zaledwie trzech minutach przerwy wrócono do rywalizacji, która zakończyła się wygraną Newcastle United po świetnym uderzeniu Kierana Trippiera z rzutu wolnego.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera skontaktował się z byłym napastnikiem Legii Warszawa Jacek Magiera skontaktował się z byłym napastnikiem Legii Warszawa To drugi największy transfer do polskiego klubu w historii?! Za 1,6 miliona euro do I ligi To drugi największy transfer do polskiego klubu w historii?! Za 1,6 miliona euro do I ligi OFICJALNIE: Puchar Polski w nowej telewizji OFICJALNIE: Puchar Polski w nowej telewizji Transfery - Relacja na żywo [03/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [03/05/2024] Forma tego piłkarza FC Barcelony „powstrzymuje” Roberta Lewandowskiego od letniego transferu Forma tego piłkarza FC Barcelony „powstrzymuje” Roberta Lewandowskiego od letniego transferu Wojciech Kowalczyk do piłkarza Wisły Kraków. „Wiosna już się kończy, kretynie” Wojciech Kowalczyk do piłkarza Wisły Kraków. „Wiosna już się kończy, kretynie” Jarosław Niezgoda trafi do rewelacji Ekstraklasy?! Jarosław Niezgoda trafi do rewelacji Ekstraklasy?!