Prezes Korony Kielce o przyszłości Kamila Kuzery. „Nigdy nie złożę już żadnej deklaracji”

Prezes Korony Kielce o przyszłości Kamila Kuzery. „Nigdy nie złożę już żadnej deklaracji” fot. Lukasz Laskowski / PressFocus
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek
Źródło: Przegląd Sportowy Onet

Prezes Korony Kielce Łukasz Jabłoński w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego Onet” odpowiedział na pytanie dotyczące przyszłości Kamila Kuzery.

Po dramatycznej końcówce ubiegłego sezonu, w której kielczanie do ostatniej kolejki musieli walczyć o utrzymanie na szczeblu Ekstraklasy, kibice klubu ze stolicy województwa świętokrzyskiego liczyli na spokojniejszą kampanię.

Na ich nieszczęście „Złocisto-Krwiści” po raz kolejny zostali uwikłany w grę o ligowy byt, wygrywając zaledwie cztery spotkania na przestrzeni całego sezonu. Daje im to obecnie dopiero 16. miejsce w tabeli premiowane spadkiem.

Za taki stan rzeczy środowisko związane z Koroną obarcza między innymi prowadzącego zespół Kamila Kuzerę, przez co jego posada została poddana w wątpliwość. O perspektywie dalszej współpracy z 41-latkiem opowiedział prezes klubu Łukasz Jabłoński.

- Nigdy już nie złożę żadnej deklaracji. Na dziś przygotowujemy się do spotkania ze Stalą Mielec. Spotkania, które jest w tym momencie najbardziej kluczowe. Liczymy na zwycięstwo. Z tyłu głowy jest jednak bardzo duży niepokój związany z wynikami i miejscem w tabeli. Sytuacja jest bardzo zła, ale w futbolu wszystko dzieje się dynamicznie. Coś, co dziś jest tragiczne, za tydzień może okazać się drogą do upragnionego celu. Albo w drugą stronę - może się kryzys pogłębić. Jakiekolwiek deklaracje w piłce nożnej są absurdem. Ja ich na pewno już nigdy nie złożę - stwierdził dla „Przeglądu Sportowego Onet”.

Koronę czekają teraz decydujące tygodnie. Już w sobotę 6 marca podopieczni Kamila Kuzery podejmą na Suzuki Arenie drużynę Stali Mielec. 

W trzech kolejnych spotkaniach kielczanie skonfrontują się z Wartą Poznań, Radomiakiem Radom oraz Puszczą Niepołomice. Mecz z tymi ostatnimi będzie miał dla nich niebagatelne znaczenie w kontekście walki o utrzymanie. Ekipa dowodzona przez Tomasza Tułacza ma na ten moment tylko punkt przewagi nad Koroną.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń Podstawowy zawodnik Lecha Poznań ma na stole atrakcyjne oferty Podstawowy zawodnik Lecha Poznań ma na stole atrakcyjne oferty Sławomir Peszko o kontrowersyjnym filmiku Jacka Góralskiego Sławomir Peszko o kontrowersyjnym filmiku Jacka Góralskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy