Przemysław Frankowski: Te dwie bramki ustawiły mecz

Przemysław Frankowski: Te dwie bramki ustawiły mecz fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Polsat Sport Premium 1

Polska nie rozpoczęła eliminacji do EURO 2024 w najlepszy sposób. Ekipa Fernando Santosa przegrała z Czechami 1:3. Całe zawody na boisku spędził Przemysław Frankowski, a następnie stanął przed kamerą Polsatu Sport.

Biało-czerwoni mieli przed sobą sprawdzian, którego ewidentnie nie zdali. Świadczy o tym utrata dwóch goli w pierwszych trzech minutach.

64. minuta przyniosła bramkę na 3:0 i kiedy wydawało się, że takim wynikiem skończą się te zawody, honorowe trafienie dla gości zanotował Damian Szymański.

Polacy mogli mieć duże oczekiwania względem kadry narodowej, gdyż na papierze wyglądaliśmy zdecydowanie lepiej. Wśród wyróżniających się zawodników jest Przemysław Frankowski, wahadłowy trzeciej siły Ligue 1 - RC Lens.

27-latek w wywiadzie dla Polsatu Sport nie zamierzał owijać w bawełnę i mówił wprost, że mimo dobrego przygotowania zespół zagrał źle.

– Byliśmy przygotowani, wiedzieliśmy, że będzie taki początek. Ledwo co się mecz zaczął, a my przegrywaliśmy już 0:2. Ciężko było wrócić do meczu. Te dwie bramki ustawiły mecz – rozpoczął.

– Taka lekcja – rzucił w odpowiedzi na to, czy aby na pewno wszystko zostało należycie przeanalizowane.

– Jeżeli grasz z taką drużyną, jak Czechy, to musisz być od początku skoncentrowany, a nam zabrakło koncentracji na początku meczu i tak naprawdę obudziliśmy się trochę za późno – stwierdził.

Teraz przed podopiecznymi Fernando Santosa starcie z Albanią. Frankowski zapewnia, że zespół dobrze zareaguje i wyciągnie wnioski.

– Mamy na tyle doświadczonych zawodników, że nam się to uda. Wiadomo, to też nie będzie łatwy mecz, ale trzeba jak najszybciej zmazać tę plamę – zakończył.

Obecnie to Polska zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy E eliminacji do EURO 2024.

***

Fernando Santos po porażce w debiucie w reprezentacji Polski. „Kto źle broni, nie może atakować. Kto źle atakuje, nie może bronić”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze. Będzie z czego wybierać Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze. Będzie z czego wybierać Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy