Przemysław Frankowski wyróżniony. Polak w najlepszej jedenastce letnich nabytków w Ligue 1

2021-12-24 10:26:41; Aktualizacja: 2 lata temu
Przemysław Frankowski wyróżniony. Polak w najlepszej jedenastce letnich nabytków w Ligue 1 Fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: RMC Sport

Przemysław Frankowski znalazł się w gronie zawodników wyróżnionych przez dziennikarzy RMC Sport. Uznali oni transfer reprezentanta Polski do RC Lens jako jeden z najlepszych zrealizowanych latem przez kluby z Ligue 1.

Zbliżający się koniec roku jest idealnym momentem na dokonanie szeregu podsumowań. Na wykonanie jednego z nich zdecydowali się dziennikarze RMC Sport za sprawą dokonania wyboru najlepszych jedenastu transferów zrealizowanych przez zespoły rywalizujące w Ligue 1 w trakcie letniego okna.

Wśród graczy wyróżnionych przez wspomniane źródło znalazł się nasz przedstawiciel w osobie Przemysława Frankowskiego. Reprezentant Polski przeniósł się do RC Lens z Chicago Fire za zaledwie 2,3 miliona euro i w ekspresowym tempie wkomponował się w taktykę drużyny prowadzonej przez Francka Haise'a.

Dzięki temu 26-letni zawodnik może pochwalić się na półmetku rywalizacji strzeleniem czterech goli oraz zanotowaniem identycznej liczby asyst w 19 rozegranych meczach o punkty.

Reprezentant Polski został umieszczony w poniżej prezentowanej jedenastce na lewej stronie obrony z uwagi na fakt, że w RC Lens gra na pozycji wahadłowego przed trzyosobowym blokiem defensywnym.

Na uwagę zasługuje także fakt, że dziennikarze RMC Sport postanowili wyróżnić tylko jeden transfer zrealizowany przez Paris Saint-Germain w postaci sprowadzenia Achrafa Hakimiego z Interu Mediolan za 60 milionów euro, a to oznacza, że nie docenili oni na razie operacji dotyczących zakontraktowania Gianluigiego Donnarumy, Sergio Ramosa, Georginio Wijnalduma czy przede wszystkim Leo Messiego.

Z przedstawionego zestawienia konieczność wyłożenia pewnej sumy pieniędzy wymagały jeszcze operacje dotyczące pozyskania Andy'ego Delorta (10 milionów euro z Montpellier), Mario Leminy (5,5 miliona euro z Southampton), Lavro Majera (12,5 miliona euro z Dinama Zagrzeb), Gaëtana Laborde'a (15 milionów euro z Montpellier) i Kamaldeen Sulemana (15 milionów euro z FC Nordsjælland). Pozostali trafili do poszczególnych klubów w ramach wypożyczeń (Ivo Grbić z Atlético Madryt; William Saliba i Mattéo Guendouzi z Arsenalu) lub jako wolni zawodnicy (Mamadou Sakho).

***

NAJLEPSZA JEDENASTKA LETNICH TRANSFERÓW LIGUE 1 WG RMC SPORT

Ivo Grbić (Lille) - Achraf Hakimi (Paris Saint-Germain), William Saliba (Olympique Marsylia), Mamadou Sakho (Montpellier), Przemysław Frankowski (RC Lens) - Mattéo Guendouzi (Olympique Marsylia), Mario Lemina (OGC Nice), Andy Delort (OGC Nice), Lavro Majer (Stade Rennais), Kamaldeen Sulemana (Stade Rennais) - Gaëtan Laborde (Stade Reinnais).