PSG szykuje hitowy transfer obrońcy. Następca Presnela Kimpembe
2023-05-01 07:39:34; Aktualizacja: 2 lata temu
Presnel Kimpembe latem ma zostać sprzedany przez Paris Saint-Germain. W przypadku powodzenia tej operacji planowany jest angaż nowego stopera. Na liście kandydatów znajdują się dwa nazwiska - informuje „L’Équipe”.
Francuzowi długo były wybaczane błędy, jak wtedy, gdy w 2020 roku bezmyślnie sfaulował Yussufa Poulsena, za co został wyrzucony z boiska przez Szymona Marciniaka. Kiedy oprócz pomyłek doszły do tego problemy zdrowotne, zapadła decyzja o wystawieniu na sprzedaż.
Christophe Galtier, latem otrzyma wzmocnienie w postaci Milana Škriniara. Jest to jednak zawodnik prawonożny, a szkoleniowiec nadal domaga się angażu kogoś lewonożnego.
Jak donosi „L’Équipe”, PSG obrało za cel dwóch graczy. Są to Aymeric Laporte oraz Lucas Hernández.Popularne
Piłkarz Manchesteru City znajduje się w podobnym położeniu, jak Presnel Kimpembe. Pep Guardiola już na niego nie liczy, a klub zamierza go sprzedać. W Paryżu uznano, że można to wykorzystać i wydaje się, że operacja jest wykonalna.
O wiele trudniej będzie sprowadzić Francuza związanego z Bayernem Monachium. Mimo że dopiero wznowił on treningi, wkrótce powinien ukazać się oficjalny komunikat o przedłużeniu kontraktu do 30 czerwca 2027 roku.
Dziennik podkreśla, że na Parc des Princes w planach jest korzystanie już na stałe z formacji 1-3-5-2, co rzecz jasna pozwoli wykorzystać trzech środkowych obrońców.
Docelowo mają to być Škriniar, Sergio Ramos i ktoś z dwójki Laporte- Hernández. W tej sytuacji Marquinhos zostanie przesunięty do środka pola.
Naturalizowany Hiszpan w tym sezonie rozegrał 19 spotkań. 27-letni mistrz świata z 2018 roku uzbierał jedenaście występów.











![Hitowego „transferu” do reprezentacji Haiti nie będzie. Piłkarz z ponad setką występów w Premier League wydał oświadczenie [OFICJALNIE]](img/photos/112932/170x113/allan-saint-maximin.jpg)

![Pierwszy taki klub od blisko trzech dekad. Wielka szansa na zdobycie mistrzostwa MLS w inauguracyjnym sezonie [WIDEO]](img/photos/112929/170x113/san-diego.jpg)
![Transfery - Relacja na żywo [25/11/2025]](img/photos/112223/170x113/relacja-25112025.jpg)




![Hitowego „transferu” do reprezentacji Haiti nie będzie. Piłkarz z ponad setką występów w Premier League wydał oświadczenie [OFICJALNIE]](img/photos/112932/90x60/allan-saint-maximin.jpg)

![Pierwszy taki klub od blisko trzech dekad. Wielka szansa na zdobycie mistrzostwa MLS w inauguracyjnym sezonie [WIDEO]](img/photos/112929/90x60/san-diego.jpg)
![Transfery - Relacja na żywo [25/11/2025]](img/photos/112223/90x60/relacja-25112025.jpg)







