Puchar Azji: Przedstawiciele lig i zespołów na turnieju. W Bundeslidze odczują ubytki kadrowe?

Puchar Azji: Przedstawiciele lig i zespołów na turnieju. W Bundeslidze odczują ubytki kadrowe?
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Znamy już składy personalne wszystkich reprezentacji biorących udział w tegorocznym Pucharze Azji. Z tej okazji postanowiliśmy sprawdzić, które ligi i zespoły mają największą liczbę przedstawicieli na tym turnieju.

Selekcjonerzy poszczególnych ekip dość długo ogłaszali kadry swoich zespołów, ale koniec końców udało im się uzupełnić listy i na nadchodzących mistrzostwach będziemy mogli zobaczyć aż 367 piłkarzy. Powinno być ich o jednego więcej, ale z Korei Północnej do Australii przyleciało 22 zawodników.

Z pewnością nikogo nie zdziwi fakt, że szkoleniowcy w większości postawili na zawodników, którzy na co dzień reprezentują barwy klubów azjatyckich. I tak najwięcej swoich przedstawicieli na boiskach w Sydney, Melbourne, Brisbane, Canberra oraz Newcastle będą mieli Qatar Stars League (34) oraz Saudi Premier League (33).

SZW - Szwecja | HOL - Holandia

Mogłoby się wydawać, że to właśnie jedna z drużyn z tych lig będzie mogła pochwalić się pokaźną grupą graczy, którą wysłała na turniej. O ile "Synowie Pustyni" za sprawą Al-Hilal (9) są na pudle, o tyle z Kataru najwyżej sklasyfikowanym zespołem w poniższym zestawieniu jest Al-Sadd (7). Warto wspomnieć, że jedynym klubem, który wysłał na Puchar Azji przynajmniej 10 piłkarzy jest Qadsia. Zawodnicy tego klubu stanowią niemal 50% całej kadry reprezentacji Kuwejtu.

Nie możemy również zapomnieć o rozgrywkach i zespołach europejskich, które w kontekście powołań najbardziej nas interesują. Tutaj najwięcej piłkarzy na turniej do Australii wyjechało z Bundesligi (12). Szczególnie dotknięci przez termin turnieju mogą się czuć w Mainz. Ekipę popularnych "Die Nullfünfer" opuściło trzech graczy i po powrocie z mistrzostw Azji na pewno będą potrzebowali trochę czasu, aby odzyskać siły.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy