Puchar Polski: Raków Częstochowa potwierdza świetny sezon, czyli dobra wiadomość dla czwartego klubu Ekstraklasy fot. FotoPyK
Paweł Machitko

Raków Częstochowa sięgnął po Puchar Polski, w finale pokonując 2-1 Arkę Gdynia. Dla Ekstraklasowicza jest to pierwsze trofeum w jego historii.

Zwycięstwo nie przyszło Rakowowi łatwo. Do przerwy nie padła żadna bramka, a kilka minut po wznowieniu gry wynik otworzył Michał Żebrakowski „centrostrzałem”. Kiedy wydawało się, że Arka jest coraz bliżej końcowego triumfu, częstochowianie ruszyli do zmasowanej ofensywy. A jej efektem okazały się dwie bramki.

Bohaterem spotkania został Ivi López, który wyprowadził decydujący cios ze strony Rakowa, gdy pięknym podaniem zewnętrzną stroną stopy obsłużył Daniela Szelągowskiego. Ten z kolei asystował Davidowi Tijaniciowi, strzelcowi gola na 2-1.

Wcześniej López sam strzelił bramkę na 1-1, dopadając do bezpańskiej piłki w polu karnym. Warto podkreślić, że oba gole dla zwycięzców padły w osiem minut - w 81. i 89. minucie.

Triumf nad Arką oznacza dla Rakowa pierwsze trofeum w jego historii.

Tym większy należy się szacunek trenerowi Markowi Papszunowi, który przejął zespół w 2016 roku, najpierw wprowadzając go do pierwszej ligi, a w 2019 roku - do Ekstraklasy. Obecnie częstochowianie walczą też o wicemistrzostwo Polski, tracąc do drugiej Pogoni Szczecin punkt, ale mając w zanadrzu zaległe spotkanie. Pewne jest, że Pogoń i Raków zagrają w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

Zwycięstwo Rakowa jest dobrą wiadomością dla czwartego klubu Ekstraklasy, gdyż daje mu udział w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy. Obecnie o tę lokatę walczą Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin, Warta Poznań, Piast Gliwice i Śląsk Wrocław. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki.

Już wcześniej mistrzostwo i udział w kwalifikacjach Ligi Mistrzów wywalczyła Legia Warszawa.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Szulczek: To jedyny klub, z którym rozmawiałem Dawid Szulczek: To jedyny klub, z którym rozmawiałem Xabi Alonso zdecydował. Jeszcze dziś konferencja prasowa Xabi Alonso zdecydował. Jeszcze dziś konferencja prasowa L'Equipe: Reprezentacja Polski zainteresowana znanym selekcjonerem L'Equipe: Reprezentacja Polski zainteresowana znanym selekcjonerem Robert Lewandowski za 500 tysięcy euro?! Znany klub przegapił życiową okazję Robert Lewandowski za 500 tysięcy euro?! Znany klub przegapił życiową okazję „Erik Expósito był jedną nogą w nowym klubie” „Erik Expósito był jedną nogą w nowym klubie” Waldemar Sobota ponownie w reprezentacji Polski? Była gwiazda Śląska Wrocław radzi sobie w nowej dyscyplinie Waldemar Sobota ponownie w reprezentacji Polski? Była gwiazda Śląska Wrocław radzi sobie w nowej dyscyplinie Napastnik odejdzie z Legii Warszawa?! Napastnik odejdzie z Legii Warszawa?!