Puszcza Niepołomice urwała punkty Górnikowi w swoim stylu. Prawdziwi mistrzowie stałych fragmentów gry [WIDEO]

2024-05-17 22:49:04; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Puszcza Niepołomice urwała punkty Górnikowi w swoim stylu. Prawdziwi mistrzowie stałych fragmentów gry [WIDEO] Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Puszcza Niepołomice zremisowała 1-1 wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Zabrze. Wyrównujący gol dla przyjezdnych padł klasycznie po jednym ze stałych fragmentów gry.

Jak wszyscy dobrze wiemy, niektóre zespoły są często znane ze swojego konkretnego stylu gry czy też z rozwiązań, z których regularnie korzystają podczas rozgrywanych spotkań. Na naszym podwórku takim rodzynkiem jest choćby Puszcza Niepołomice, której stałe fragmenty gry w polskiej Ekstraklasie są prawdziwym ewenementem.

Beniaminek z Niepołomic był typowany do szybkiego spadku, lecz rzeczywistość okazała się nieco inna, bowiem Puszcza zajmuje obecnie trzynastą lokatę z przewagą pięciu punktów nad strefą spadkową. Spora w tym zasługa wcześniej wspomnianych stałych fragmentów gry.

Rzuty rożne, wrzuty z autu czy też nawet zwykłe dośrodkowania ze stojącej piłki sprawiają rywalom niepołomickiego zespołu ogromne zagrożenie. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie trener Tomasz Tułacz, który co ciekawe napisał o stałych fragmentach gry pracę naukową, będąc na warszawskim AWF-ie.

Puszcza w ten sposób zdobyła również bramkę w piątkowym starciu z Górnikiem Zabrze. Mecz ten zakończył się remisem 1-1, a podopieczni trenera Tułacza doprowadzili do wyrównania w 79. minucie, gdy dośrodkowanie z rzutu rożnego, pięknym strzałem z głowy na gola zamienił Jakub Bartosz.