Rafinha bohaterem głośnego powrotu? „Jeśli mnie potrzebują, mogą do mnie zadzwonić”

Rafinha bohaterem głośnego powrotu? „Jeśli mnie potrzebują, mogą do mnie zadzwonić” fot. Rafinha I Instagram
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport Bild

Rafinha przyznał na łamach „Sport Bilda”, że jest gotowy ponownie przywdziać barwy Bayernu Monachium.

Sztab szkoleniowy z Hansem-Dieterem Flickiem na czele domaga się już od pewnego czasu podjęcia stosownych kroków przez zarząd klubu na rynku transferowym w celu sprowadzenia przynajmniej paru nowych piłkarzy, aby zwiększyć konkurencję w zespole i zapewnić mu odpowiednie zabezpieczenie na wypadek odniesieniac kolejnych urazów przez poszczególnych graczy w drugiej części trwających rozgrywek.

Przedstawiciele „Bawarczyków” poszukują na rynku najbardziej korzystnych i atrakcyjnych opcji, ale do tej pory nie zdołali zakontraktować żadnego nowego piłkarza, który wzmocniłby obecną kadrę zespołu z Monachium.

Być może wkrótce to się zmieni, ponieważ gotowość do ponownego przywdziania barw Bayernu wyraził Rafinha.

- Jestem szczęśliwy w Brazylii. Moje serce bije jednak dla Bayernu Monachium. Jeśli mnie potrzebują, to mogą do mnie zadzwonić - powiedział doświadczony obrońca.

34-latek nie był zadowolony z pozycji zajmowanej w drużynie prowadzonej przez Niko Kovača i z powodu małej liczby rozegranych meczów nie otrzymał propozycji przedłużenia wygasającej umowy z niemieckim klubem.

To z kolei otworzyło mu drogę do powrotu do rodzimego kraju i związania się z Flamengo. Defensor może być w pełni usatysfakcjonowany z dotychczasowego pobytu w zespole z Rio de Janeiro, ponieważ pomógł mu sięgnąć po mistrzostwo Brazylii oraz zwycięstwo w Copa Libertadores za sprawą ośmiu zaliczonych asyst w 29 występach.

Sama deklaracja zawodnika i dobra forma prezentowana w „Czerwono-Czarnych” mogą okazać się jednak niewystarczające do tego, aby Rafinha mógł wrócić do Bayernu, ponieważ takimi rozwiązaniem najprawdopodobniej nie jest zainteresowany sam klub.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy