Rafinha bohaterem głośnego powrotu? „Jeśli mnie potrzebują, mogą do mnie zadzwonić”

Rafinha bohaterem głośnego powrotu? „Jeśli mnie potrzebują, mogą do mnie zadzwonić” fot. Rafinha I Instagram
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport Bild

Rafinha przyznał na łamach „Sport Bilda”, że jest gotowy ponownie przywdziać barwy Bayernu Monachium.

Sztab szkoleniowy z Hansem-Dieterem Flickiem na czele domaga się już od pewnego czasu podjęcia stosownych kroków przez zarząd klubu na rynku transferowym w celu sprowadzenia przynajmniej paru nowych piłkarzy, aby zwiększyć konkurencję w zespole i zapewnić mu odpowiednie zabezpieczenie na wypadek odniesieniac kolejnych urazów przez poszczególnych graczy w drugiej części trwających rozgrywek.

Przedstawiciele „Bawarczyków” poszukują na rynku najbardziej korzystnych i atrakcyjnych opcji, ale do tej pory nie zdołali zakontraktować żadnego nowego piłkarza, który wzmocniłby obecną kadrę zespołu z Monachium.

Być może wkrótce to się zmieni, ponieważ gotowość do ponownego przywdziania barw Bayernu wyraził Rafinha.

- Jestem szczęśliwy w Brazylii. Moje serce bije jednak dla Bayernu Monachium. Jeśli mnie potrzebują, to mogą do mnie zadzwonić - powiedział doświadczony obrońca.

34-latek nie był zadowolony z pozycji zajmowanej w drużynie prowadzonej przez Niko Kovača i z powodu małej liczby rozegranych meczów nie otrzymał propozycji przedłużenia wygasającej umowy z niemieckim klubem.

To z kolei otworzyło mu drogę do powrotu do rodzimego kraju i związania się z Flamengo. Defensor może być w pełni usatysfakcjonowany z dotychczasowego pobytu w zespole z Rio de Janeiro, ponieważ pomógł mu sięgnąć po mistrzostwo Brazylii oraz zwycięstwo w Copa Libertadores za sprawą ośmiu zaliczonych asyst w 29 występach.

Sama deklaracja zawodnika i dobra forma prezentowana w „Czerwono-Czarnych” mogą okazać się jednak niewystarczające do tego, aby Rafinha mógł wrócić do Bayernu, ponieważ takimi rozwiązaniem najprawdopodobniej nie jest zainteresowany sam klub.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy