2024-08-30 19:25:57; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Raków Częstochowa będzie miał wielki problem?! Kontuzja kluczowego zawodnika i zmiana Fot. Canal+ Sport
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Raków Częstochowa mierzy się z Piastem Gliwice w ramach Ekstraklasy. Jak na razie na tablicy widnieje bezbramkowy remis, ale to niejedyny problem gospodarzy. Kontuzji doznał bowiem Fran Tudor i Marek Papszun został zmuszony do zmiany już w pierwszej połowie.

Raków Częstochowa po zwycięstwie w minionej kolejce nad Lechią Gdańsk (2-1), tym razem przyjmuje u siebie Piasta Gliwice. Obie te ekipy to sąsiedzie w tabeli Ekstraklasy, dlatego zapowiadało się bardzo ciekawe widowisko.

Pierwsza połowa zakończyła się jednak bezbramkowym remisem i raczej brakowało w niej klarownych sytuacji bramkowych. Dlatego też najwięcej uwagi poświęca się temu, co miało miejsce w 39. minucie. Wówczas doszło do wymuszonej zmiany u gospodarzy.

Boisko opuścił Fran Tudor, a jego miejsce zajął Matej Rodin. Roszada to pokłosie problemów zdrowotnych Chorwata.

Ten chwilę wcześniej próbował interweniować w sytuacji, gdzie piłkę miał Michael Ameyaw. Zrobił to jednak na tyle niefortunnie, że uciekła mu noga i niezbędna była asysta medyków. Teraz przed 28-latkiem szczegółowe badania i dopiero po nich będzie można określić, ile potrwa rekonwalescencja.

Tudor to niewątpliwie lider zespołu spod Jasnej Góry. W tym sezonie rozegrał już siedem meczów, notując w nich dwie asysty. Kontrakt ma ważny do 30 czerwca 2027 roku.