Raków Częstochowa: Daniel Szelągowski wypożyczony do I ligi [OFICJALNIE]

2023-01-03 16:17:59; Aktualizacja: 1 rok temu
Raków Częstochowa: Daniel Szelągowski wypożyczony do I ligi [OFICJALNIE] Fot. Rafal Rusek / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Chojniczanka Chojnice

Daniel Szelągowski w najbliższych miesiącach będzie występował w barwach Chojniczanki Chojnice.

Raków Częstochowa zdecydował się wypożyczyć Daniela Szelągowskiego do Chojniczanki Chojnice. 20-latek spędzi tam drugą część sezonu 2022/2023.

Ofensywny pomocnik trafił do Rakowa w 2020 roku z Korony Kielce. W koszulce zespołu z Częstochowy rozegrał do tej pory 49 meczów. W międzyczasie przebywał też na wypożyczeniu w Warcie Poznań, gdzie zbyt często nie pojawiał się na murawie. Teraz przyszedł czas na zbieranie minut w I lidze.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że Daniel dołącza do naszego zespołu, bo nie byliśmy jedynym klubem, który o niego zabiegał. Mimo młodego wieku jest to z pewnością już doświadczony zawodnik, który bez wątpienia wzmocni naszą formację młodzieżową. Ten ruch to kolejny efekt potrzeby przeprofilowania naszej kadry, w której brakowało wystarczającej liczby klasycznych skrzydłowych - powiedział dyrektor sportowy Chojniczanki Dawid Frąckowiak.

Ekipa z Chojnic zajmuje piętnaste miejsce w tabeli I ligi, mając na koncie tyle samo punktów, co znajdujące się w strefie spadkowej Odra Opole i Skra Częstochowa.

Przed Szelągowskim Chojniczanka pozyskała innego byłego gracza Korony Kielce Grzegorza Szymusika.