Raków Częstochowa: Duży wykup ważnego zawodnika przesądzony. „Czysta formalność”

Raków Częstochowa: Duży wykup ważnego zawodnika przesądzony. „Czysta formalność” fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Weszlo.com

Raków Częstochowa wykupi Stratosa Svarnasa z AEK-u Ateny - przyznał w rozmowie z Weszlo.com dyrektor sportowy lidera Ekstraklasy Robert Graf.

Stratos Svarnas przeniósł się do Polski przed rozpoczęciem sezonu na zasadzie wypożyczenia z AEK-u Ateny. Grecki środkowy obrońca szybko wywalczył miejsce w podstawowym składzie Rakowa Częstochowa i stał się mocnym punktem zespołu. Do pewnej gry w defensywie dokłada swoje w ofensywie. W 18 dotychczasowych występach w Ekstraklasie zanotował trzy trafienia i cztery asysty.

O tym, że Raków jest zdecydowany na wykupienie 25-letniego piłkarza, greckie media informowały już w listopadzie. Opcja ma opiewać na 800 tysięcy euro i być ważna do końca kwietnia.

Jak skomentował to Robert Graf?

- Ten termin jest trochę dłuższy niż przełom marca i kwietnia, natomiast wydaje się, że jest to już czysta formalność. (...) Nie będę mówił, jaka jest dokładnie kwota i potwierdzał, że chodzi o 800 tysięcy euro, bo to jest tajemnica umowy między klubami, natomiast mogę potwierdzić, że na pewno skorzystamy z ustalonej wcześniej opcji wykupu - przyznał dyrektor sportowy Rakowa w rozmowie z Weszlo.com (całość TUTAJ)

Jeśli transakcja faktycznie zakręci się wokół 800 tysięcy, będzie to jeden z największych lub największy transfer w historii częstochowskiego klubu. Za podobne pieniądze trafił do niego Deian Sorescu, chociaż w mediach pojawiały się różne wersje dotyczące kwoty jego przenosin do naszego kraju. Wszystko wskazuje na to, że kosztował 700 tysięcy euro podstawy plus bonusy.

***

Raków Częstochowa zrezygnował z transferu skrzydłowego [POTWIERDZONE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy