Raków Częstochowa: Duży wykup ważnego zawodnika przesądzony. „Czysta formalność”

Raków Częstochowa: Duży wykup ważnego zawodnika przesądzony. „Czysta formalność” fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Weszlo.com

Raków Częstochowa wykupi Stratosa Svarnasa z AEK-u Ateny - przyznał w rozmowie z Weszlo.com dyrektor sportowy lidera Ekstraklasy Robert Graf.

Stratos Svarnas przeniósł się do Polski przed rozpoczęciem sezonu na zasadzie wypożyczenia z AEK-u Ateny. Grecki środkowy obrońca szybko wywalczył miejsce w podstawowym składzie Rakowa Częstochowa i stał się mocnym punktem zespołu. Do pewnej gry w defensywie dokłada swoje w ofensywie. W 18 dotychczasowych występach w Ekstraklasie zanotował trzy trafienia i cztery asysty.

O tym, że Raków jest zdecydowany na wykupienie 25-letniego piłkarza, greckie media informowały już w listopadzie. Opcja ma opiewać na 800 tysięcy euro i być ważna do końca kwietnia.

Jak skomentował to Robert Graf?

- Ten termin jest trochę dłuższy niż przełom marca i kwietnia, natomiast wydaje się, że jest to już czysta formalność. (...) Nie będę mówił, jaka jest dokładnie kwota i potwierdzał, że chodzi o 800 tysięcy euro, bo to jest tajemnica umowy między klubami, natomiast mogę potwierdzić, że na pewno skorzystamy z ustalonej wcześniej opcji wykupu - przyznał dyrektor sportowy Rakowa w rozmowie z Weszlo.com (całość TUTAJ)

Jeśli transakcja faktycznie zakręci się wokół 800 tysięcy, będzie to jeden z największych lub największy transfer w historii częstochowskiego klubu. Za podobne pieniądze trafił do niego Deian Sorescu, chociaż w mediach pojawiały się różne wersje dotyczące kwoty jego przenosin do naszego kraju. Wszystko wskazuje na to, że kosztował 700 tysięcy euro podstawy plus bonusy.

***

Raków Częstochowa zrezygnował z transferu skrzydłowego [POTWIERDZONE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Arabia Saudyjska z ofertami za trzech mistrzów świata z 2014 roku Arabia Saudyjska z ofertami za trzech mistrzów świata z 2014 roku Julian Nagelsmann coraz bliżej porozumienia z nowym klubem. Gorąca posada Julian Nagelsmann coraz bliżej porozumienia z nowym klubem. Gorąca posada

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy