Raków Częstochowa ma nowego zawodnika [OFICJALNIE]. „Idealnie pasuje do zespołu”

Raków Częstochowa ma nowego zawodnika [OFICJALNIE]. „Idealnie pasuje do zespołu” fot. Raków Częstochowa
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Raków Częstochowa

Raków Częstochowa potwierdził następny zimowy transfer. Jego nowym piłkarzem został Péter Baráth.

Péter Baráth trafił do Rakowa Częstochowa na zasadzie rocznego wypożyczenia z Ferencvárosi. Mistrz Polski zapewnił sobie opcję jego wykupu.

W przeszłości pomocnik był związany przez kilka lat z Debreceni. To właśnie w barwach ekipy z Debreczyna zadebiutował w węgierskiej ekstraklasie. W lutym 2023 roku został wypożyczony przez Ferencvárosi, a kilka miesięcy później wykupiono go prawdopodobnie za 1,2 miliona euro.

Do tej pory 21-latek zanotował 17 występów w trykocie klubu z Budapesztu. W tym sezonie pojawił się na boiskach rodzimej ekstraklasy siedem razy, spędzając na nich łącznie tylko 149 minut.

Baráth jest dwukrotnym reprezentantem Węgier. W seniorskiej drużynie narodowej zadebiutował w 2022 roku. Jednocześnie cały czas występuje w młodzieżówce, w której grywał z opaską kapitańską na ramieniu.

- Chcieliśmy dodać kolejnego środkowego pomocnika ze względu na obecną sytuację z kontuzjami na tej pozycji. Znaleźliśmy rozwiązanie w postaci wypożyczenia Pétera na 12 miesięcy z opcją wykupu. Péter idealnie pasuje do naszego zespołu dzięki swojemu atletycznemu i intensywnemu stylowi gry. Poza tym jest zawodnikiem o doskonałym profesjonalizmie i kimś, kto uwielbia dodatkową pracę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne etapy rozwoju Pétera w naszym klubie - powiedział Samuel Cárdenas, dyrektor sportowy Rakowa.

Węgier dołączył do Jakuba Myszora, Ericka Otieno, Mateja Rodina oraz Muhameda Šahinovicia, którzy wcześniej zawitali do Częstochowy w ramach zimowego okna transferowego.Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy