Raków Częstochowa po napastnika z Ekstraklasy. Oferta to 700 tysięcy euro i zawodnik

Raków Częstochowa po napastnika z Ekstraklasy. Oferta to 700 tysięcy euro i zawodnik fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Tomasz Włodarczyk [Okno Transferowe]

Na celowniku Rakowa Częstochowa znalazł się Erik Expósito i wicemistrzowie Polski złożyli za niego stosowną ofertę, o której poinformował w programie „Okno Transferowe” Tomasz Włodarczyk.

Kłopoty finansowe, z którymi boryka się w ostatnim czasie Śląsk Wrocław, powodują, że niektórzy gracze tej ekipy mogą wkrótce opuścić zespół. Wszystko po to, by załatać lukę budżetową, która powstała w minionych miesiącach.

Władze sprawdzają zatem możliwości i poszukują w kadrze zawodników, na których można dobrze zarobić. Nie ma wątpliwości, że w tej grupie znajduje się Erik Expósito.

Hiszpan już latem był rozchwytywany przez zagraniczne zespoły, ale wówczas do transakcji nie doszło. Kilka tygodni temu mówiło się o nim w kontekście Modeny, lecz Włosi do tej pory nie przedstawili konkretów.

***

Raków Częstochowa chce wzmocnić wahadło. Transfer z Ekstraklasy na ostatniej prostej

***

Zdecydowanie inaczej do sprawy podchodzi Raków Częstochowa, który złożył za tego zawodnika stosowną propozycję, o czym poinformował w programie „Okno Transferowe” Tomasz Włodarczyk. Według jego ustaleń lider Ekstraklasy zaoferował za napastnika 700 tysięcy euro oraz zawodnika w postaci Sebastiana Musiolika.

Na razie nie wiadomo, jak na całą sprawę zareagują „Wojskowi”, którzy chcieli za swojego asa milion euro, a teraz zwlekają z decyzją. Wydaje się jednak, że odpowiednia kwota pieniędzy oraz dodatkowy gracz wygląda, co najmniej sensownie.

W tle negocjacji między klubami prowadzone są rozmowy w kwestii umowy indywidualnej 26-latka.

Ogromnym zwolennikiem tego ruchu jest Marek Papszun. Szkoleniowiec bardzo ceni sobie jego umiejętności i chciałby mieć go w swoim zespole.

Expósito, który trafił do Polski z UD Las Palmas latem 2019 roku, rozegrał w tym sezonie łącznie 18 meczów. W tym czasie strzelił sześć bramek, a do swojego dorobku dorzucił także dwie asysty. Kontrakt ma ważny do 30 czerwca 2024 roku.

***

Raków Częstochowa po rozchwytywanego reprezentanta Gruzji

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United Puchar Polski: 15-latek między słupkami. Składy na mecz rezerw Legii Warszawa z Ruchem Chorzów, jest transmisja Puchar Polski: 15-latek między słupkami. Składy na mecz rezerw Legii Warszawa z Ruchem Chorzów, jest transmisja

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy