Raków Częstochowa po napastnika z Ekstraklasy. Oferta to 700 tysięcy euro i zawodnik

Raków Częstochowa po napastnika z Ekstraklasy. Oferta to 700 tysięcy euro i zawodnik fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Tomasz Włodarczyk [Okno Transferowe]

Na celowniku Rakowa Częstochowa znalazł się Erik Expósito i wicemistrzowie Polski złożyli za niego stosowną ofertę, o której poinformował w programie „Okno Transferowe” Tomasz Włodarczyk.

Kłopoty finansowe, z którymi boryka się w ostatnim czasie Śląsk Wrocław, powodują, że niektórzy gracze tej ekipy mogą wkrótce opuścić zespół. Wszystko po to, by załatać lukę budżetową, która powstała w minionych miesiącach.

Władze sprawdzają zatem możliwości i poszukują w kadrze zawodników, na których można dobrze zarobić. Nie ma wątpliwości, że w tej grupie znajduje się Erik Expósito.

Hiszpan już latem był rozchwytywany przez zagraniczne zespoły, ale wówczas do transakcji nie doszło. Kilka tygodni temu mówiło się o nim w kontekście Modeny, lecz Włosi do tej pory nie przedstawili konkretów.

***

Raków Częstochowa chce wzmocnić wahadło. Transfer z Ekstraklasy na ostatniej prostej

***

Zdecydowanie inaczej do sprawy podchodzi Raków Częstochowa, który złożył za tego zawodnika stosowną propozycję, o czym poinformował w programie „Okno Transferowe” Tomasz Włodarczyk. Według jego ustaleń lider Ekstraklasy zaoferował za napastnika 700 tysięcy euro oraz zawodnika w postaci Sebastiana Musiolika.

Na razie nie wiadomo, jak na całą sprawę zareagują „Wojskowi”, którzy chcieli za swojego asa milion euro, a teraz zwlekają z decyzją. Wydaje się jednak, że odpowiednia kwota pieniędzy oraz dodatkowy gracz wygląda, co najmniej sensownie.

W tle negocjacji między klubami prowadzone są rozmowy w kwestii umowy indywidualnej 26-latka.

Ogromnym zwolennikiem tego ruchu jest Marek Papszun. Szkoleniowiec bardzo ceni sobie jego umiejętności i chciałby mieć go w swoim zespole.

Expósito, który trafił do Polski z UD Las Palmas latem 2019 roku, rozegrał w tym sezonie łącznie 18 meczów. W tym czasie strzelił sześć bramek, a do swojego dorobku dorzucił także dwie asysty. Kontrakt ma ważny do 30 czerwca 2024 roku.

***

Raków Częstochowa po rozchwytywanego reprezentanta Gruzji

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Robert Lewandowski pożegnał Xaviego. „To był wielki zaszczyt grać dla Twojej drużyny” Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy Wojciech Szczęsny jednak na wylocie?! Juventus finalizuje duży transfer jego następcy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy