Raków Częstochowa triumfuje w Warszawie. Zadecydował samobój [WIDEO]

Raków Częstochowa triumfuje w Warszawie. Zadecydował samobój [WIDEO] fot. Adam Starszynski / PressFocus

Raków Częstochowa pokonał Legię Warszawa w meczu 11. kolejki Ekstraklasy 2:1.

Legia Warszawa rozpoczęła mecz z Rakowem Częstochowa, mając na koncie 20 punktów. Ekipa z województwa śląskiego zgromadziła ich 19. Drużyny podchodziły więc do starcia z myślą o tym, że kto je wygra, ten będzie wyżej w tabeli Ekstraklasy.

W 26. minucie prowadzenie gościom z Częstochowy dał Władysław Koczerhin. Ukrainiec został świetnie wypatrzony przed polem karnym przez Johna Yeboaha i popisał się skutecznym strzałem z dystansu.

Legia wyrównała w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Piłkę w szesnastkę dośrodkował Yuri Ribeiro, a uderzeniem głową na gola zamienił je Paweł Wszołek.

W 74. minucie spotkania jego wynik ustalił Rafał Augustyniak, który niefortunnie wpakował piłkę do własnej bramki po płaskim dośrodkowaniu Bartosza Nowaka ze skrzydła.

Mistrz Polski pokonał wicemistrza 2:1 i aktualnie ma na koncie 22 punkty - o jeden mniej od przewodzącego tabeli Śląska Wrocław. Legioniści pozostali z 20, co daje im czwartą lokatę. Między nimi jest jeszcze Jagiellonia Białystok.