Ranking UEFA: Pierwsza runda ćwierćfinałów bez kluczowych roszad. Zmiany na dalszych pozycjach

Ranking UEFA: Pierwsza runda ćwierćfinałów bez kluczowych roszad. Zmiany na dalszych pozycjach
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: UEFA

Ligowe władze Serie A witają się z gąską w perspektywie ogłoszenia piątego klubu biorącego udział w następnej edycji Ligi Mistrzów. W najnowszym rankingu UEFA, podobnie jak w poprzednim, trwa zaciekła walka o drugi i ostatni taki przywilej między Bundesligą a Premier League.

Za nami pierwsze pojedynki na trzech europejskich szczeblach klubowych rozgrywek. Po 12 meczach w Lidze Mistrzów, Lidze Europy i Lidze Konferencji Europy w zestawieniu pozmieniało się niewiele, choć z drugiej strony można zauważyć, które krajowe związki ligowe mają lepszą perspektywę do świętowania obecności pięciu swoich ekip jedynie przez system ligowy.

Tak też pozycję lidera umocniły Włochy. Siłą rzeczy stało się tak dzięki „bratobójczej” rywalizacji Milanu z Romą, z której zwycięsko wyszli goście. Dodatkowo znacznie pomogła sensacyjna wygrana Atalanty z Liverpoolem na Anfield. Nie najgorszą zaliczkę z Pilzna wywiozła natomiast Fiorentina, bezbramkowo remisując z Viktorią.

Najbardziej o drugą „dziką kartę” kotłują się ekipy z Bundesligi kontra te z Anglii. W tym przypadku w lepszej pozycji wyjściowej znajdują się niemieccy przedstawiciele. Istotnymi pojedynkami dla dalszego obrotu spraw będą te między Bayernem Monachium a Arsenalem i West Hamem United a Bayerem Leverkusen.

Poza bezpośrednimi konfrontacjami o zameldowanie wykonania zadania postarają się Manchester City na tle Realu Madryt oraz Aston Villa mierząca się z Lille. „The Reds” staną przed arcytrudnym zadaniem odrobienia trzybramkowej straty, w dodatku na gorącym terenie w Bergamo.

Języczek u wagi stanowi jeszcze obecność Borussii Dortmund. Podopieczni Edina Terzicia przegrali tylko jednym golem na wyjeździe z Atlético Madryt.

W TOP10 do zmian doszło jedynie na dalszych miejscach. Hiszpania przeskoczyła Francję, a Belgia zepchnęła Czechy.

***
RANKING UEFA ZA SEZON 2023/2024 (Liczba zespołów aktywnych w Lidze Mistrzów, Lidze Europy lub Lidze Konferencji Europy)

1. Włochy - 18,428 (4/7)
2. Niemcy - 16,785 (3/7)

3. Anglia - 16,750 (5/8)
4. Hiszpania - 15,062 (3/6) [+1]
5. Francja - 14,750 (3/8) [-1]
6. Belgia - 13,600 (1/4) [+1]
7. Czechy - 13,500 (1/5) [-1]
8. Turcja - 11,500 (1/4)
9. Portugalia - 11,000 (1/6)
10. Holandia - 10,000 (0/5)

***

15. Polska - 6,875 (0/4)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy