Ranking UEFA: Serie A pewna swego, Bundesliga wita się z gąską w walce o pięciu przedstawicieli w Lidze Mistrzów

Ranking UEFA: Serie A pewna swego, Bundesliga wita się z gąską w walce o pięciu przedstawicieli w Lidze Mistrzów
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: UEFA

Serie A w przyszłym sezonie doczeka się aż pięciu przedstawicieli w odświeżonym formacie Ligi Mistrzów. Podobny los powinien spotkać Bundesligę, jeśli ich zespoły w aktywnej fazie europejskich rozgrywek nie potkną się na etapie półfinałów.

Do rozstrzygnięć na arenie Starego Kontynentu pozostały już tylko trzy tury. W środku tygodnia poznaliśmy najlepsze czwórki Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy.

Za największych przegranych ćwierćfinałów bez wątpienia należy uznać przedstawicieli Premier League. Manchester City, Arsenal, Liverpool oraz West Ham United odpadły z turniejów, a na froncie pozostała już tylko Aston Villa, która po konkursie rzutów karnych przeszła Lille.

Włoskie firmy zameldowały wykonanie zadania. Do następnej rundy awansowały AS Roma (kosztem Milanu), Fiorentina i Atalanta. Dzięki znakomitej postawie piąty slot w Serie A z możliwości dołączenia do Ligi Europy zamieni się w elitarny dostęp do fazy grupowej Ligi Mistrzów, rozgrywanej od nowego sezonu w systemie szwajcarskim.

Bardzo blisko uzyskania „dzikiej karty” jest Bundesliga. To właśnie drużyny z tej ligi stanowią połowę uczestników w Lidze Mistrzów: Bayern Monachium oraz Borussia Dortmund. W Lidze Europy za rodzynka niepokonany od 44 spotkań we wszystkich rozgrywkach uchodzi Bayer Leverkusen.

***

RANKING UEFA ZA SEZON 2023/2024 (Liczba zespołów aktywnych w Lidze Mistrzów, Lidze Europy lub Lidze Konferencji Europy)

1. Włochy - 19,428 (3/7)
2. Niemcy - 17,928 (3/7)

3. Anglia - 17,375 (1/8)
4. Francja - 16,083 (2/8) [+1]
5. Hiszpania - 15,312 (1/6) [-1]
6. Belgia - 14,200 (1/4)
7. Czechy - 13,500 (0/5)
8. Turcja - 12,000 (0/4)
9. Portugalia - 11,000 (0/6)
10. Holandia - 10,000 (0/5)
=. Grecja – 10,000 (1/5)

***

15. Polska - 6,875 (0/4)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy