Raphinha z hitowym transferem w ramach Premier League?! Agent potwierdza zainteresowanie giganta

Raphinha z hitowym transferem w ramach Premier League?! Agent potwierdza zainteresowanie giganta fot. MB Media/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Globo

Raphinha, który po przenosinach ze Stade Rennais do Leeds United spisuje się bardzo dobrze, wzbudził zainteresowanie Liverpoolu. W kwestii potencjalnego transferu wypowiedział się agent zawodnika, Deco.

Październikowa przerwa na mecze reprezentacji była szczególna dla Raphinhy. Skrzydłowy po raz pierwszy znalazł się w gronie powołanych do kadry Brazylii.

Wystąpił w dwóch meczach: z Wenezuelą (3-1) oraz przeciwko Kolumbii (0-0). Pokazał się z dobrej strony, bo w pierwszej z tych potyczek strzelił dwie bramki.

Jego dobra dyspozycja spowodowała, że ponownie w mediach rozgorzała dyskusja na temat ewentualnego transferu. W lecie mówiono o nim między innymi w kontekście Liverpoolu oraz Manchesteru United.

Tym razem głos w sprawie postanowił zabrać wieloletni agent zawodnika, a wcześniej wspaniały piłkarz między innymi FC Barcelony, FC Porto oraz Chelsea, Deco.

- Raphinha jest szczęśliwy w Leeds, ale na pewno nadejdzie czas, by zrobić kolejny krok w karierze. Ma jednak trzyletnią umowę, choć to na pewno nie określa długości jego pobytu w danym miejscu. Jego klub zdaje sobie sprawę, że cena zawodnika rośnie i być może dojdzie do sprzedaży - stwierdził dla "Globo".

- On stał się ważnym graczem zespołu Premier League, a jego pracodawca wie, że dorósł jako piłkarz. Ponadto jest jeszcze młody i ma przed sobą wiele wyzwań. Są kluby, które się nim interesują. W gronie trzeba wyróżnić Liverpool. W tej kwestii były jakieś zapytania latem, ale bez konkretów, bo władze Leeds chciały go jeszcze zatrzymać - dodał.

24-latek rozegrał w tym sezonie na boiskach Premier League siedem meczów. W tym czasie zdobył trzy bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy