RB Lipsk celuje w transfer obrońcy Dinama Zagrzeb

RB Lipsk celuje w transfer obrońcy Dinama Zagrzeb
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Fabrizio Romano

RB Lipsk może w zimie sięgnąć po Josipa Šutalo - donosi Fabrizio Romano. Zainteresowanie Chorwatem przejawiają też kluby angielskie i hiszpańskie.

RB Lipsk to ekipa, który u progu tego sezonu spisuje się przeciętnie i na ten moment zajmuje w ligowej tabeli dwunaste miejsce. Słaba postawa doprowadziła do roszad na ławce trenerskiej i Domenico Tedesco został zastąpiony przez Marco Rose.

Na razie nie wiadomo, czy przełoży się to na poprawę wyników, choć takie nadzieje mają władze klubu.

W tle nie najlepszej dyspozycji sportowej RB Lipsk powoli rozgląda się za pierwszymi, zimowymi wzmocnieniami. Na celowniku tej ekipy znalazł się bowiem niezwykle utalentowany Josip Šutalo.

22-latek to jedno z objawień poprzednich miesięcy. W tym przypadku mamy do czynienia z zawodnikiem, który obecnie występuje w Dinamie Zagrzeb i za swoją grę zbiera naprawdę bardzo dobre recenzje.

Być może zatem wkrótce zapracuje sobie na transfer do większego klubu, bo chce go wspomniany przedstawiciel Bundesligi, ale też tajemnicze zespoły z Anglii oraz Hiszpanii.

Nie można wykluczyć, że w razie przenosin do Lipska, Chorwat zastąpi tam swojego rodaka Joško Gvardiola. Ten bowiem wzbudza poruszenie w szeregach Chelsea oraz Manchesteru City.

Šutalo natomiast rozegrał już w tym sezonie siedem meczów, a jego kontrakt z Dinamem przejdzie do historii 15 czerwca 2028 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy