Real Madryt przygotowany na odejścia Mariano Díaza i Luki Jovicia. Dwóch napastników w blokach startowych

2022-06-12 14:13:25; Aktualizacja: 2 lata temu
Real Madryt przygotowany na odejścia Mariano Díaza i Luki Jovicia. Dwóch napastników w blokach startowych Fot. Songquan Deng / Shutterstock.com

Real Madryt dąży do rozstania z Luką Joviciem oraz Mariano Díazem. Ich miejsce w drużynie zająć mają Borja Mayoral i Juanmi Latasa - donosi „AS”.

Triumfatorzy Ligi Mistrzów mieli w planach sprowadzenie Kyliana Mbappé, ale wobec fiaska transferowego koncepcja uległa zmianie. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, latem w zespole dojdzie bardziej do kosmetycznych zmian w linii ataku aniżeli rewolucji.

Ani Luka Jović, ani Mariano Díaz nie odgrywali istotnych ról w poprzednim sezonie, notując łącznie dwa trafienia. Kiedy odejdą, nikt zatem praktycznie tego nie odczuje. To jednak nie oznacza, że Carlo Ancelotti nie potrzebuje zastępstwa.

Jak donosi „AS”, Real Madryt myśli o wypełnieniu luki napastnikami z wewnątrz. Wkrótce do klubu wróci Borja Mayoral, który przebywał na wypożyczeniu w Getafe. Z nim o rolę pierwszego zmiennika Karima Benzemy rywalizować będzie Juanmi Latasa, zawodnik rezerw.

21-latek minioną kampanię zakończył jako drugi najlepszy strzelec drużyny, a zanotował w tym czasie 13 trafień.

Autor sześciu goli w 18 występach dla Getafe w trakcie okresu przygotowawczego do sezonu spróbuje udowodnić swoją wyższość nad młodszym rodakiem.

Gdzie wylądują Jović oraz Mariano? Pierwszy cieszy się zainteresowaniem Milanu, a drugi może zmienić pracodawcę w LaLidze - może zostać następcą Mayorala w Getafe.