Real Madryt: Van de Beek i Neymar w drużynie „Królewskich” jeszcze tego lata?!

Real Madryt: Van de Beek i Neymar w drużynie „Królewskich” jeszcze tego lata?! fot.
Karol Brandt
Źródło: AS

Real Madryt ma znikome szanse na pozyskanie tego lata Paula Pogby, dlatego zaczął rozglądać się za alternatywami zarówno pod względem marketingowym, ale i potrzeb zespołu. Hiszpanie w tej chwili mają celować w angaże Donny’ego van de Beeka oraz Neymara.

Pomocnik Ajaksu jest łączony z „Królewskimi” niemal od początku lata, lecz do tej pory Hiszpanie z całych sił walczyli o pozyskanie wymarzonego celu Zinédine’a Zidane’a, nie zaprzątając sobie zbytnio głowy Holendrem. Oczywiście, nawiązali pewne kontakty zarówno z zawodnikiem, jak i klubem 22-latka, co zresztą zostało potwierdzone, niemniej, zrobili to po to, aby mieć alternatywę na wypadek fiaska transferu Paula Pogby. Ta chwila, ku niezadowoleniu trenera madryckiej ekipy, najprawdopodobniej nastąpiła.

Trudno bowiem przypuszczać, by Manchester United oddał Francuza, nie mogąc sprowadzić jego następcy z uwagi na zamknięte okno transferowe dla angielskich klubów. Z pewnością Real Madryt będzie jeszcze walczył, mając przed sobą ponad trzy tygodnie czasu na dokonywanie wzmocnień, lecz szanse na doprowadzenie transakcji do skutku są znikome.

W związku z tym dyrekcja „Los Blancos” powoli myśli, jak wyjść z tej sytuacji i zgodnie z tym, co zostało już przekazane przez dziennik „AS”, Hiszpanie chcą zadowolić kibiców i dokonać transferu wielkiej gwiazdy. Z tego powodu zaczęli oni spoglądać w kierunku Neymara, który jest praktycznie na wyciągnięcie ręki. Jego angaż kosztem Paula Pogby sprawiłby jednak, że w formacji ofensywnej „Zizou” miałby nadbagaż, a wśród środkowych pomocników deficyt. Jak zatem wyjść z tej sytuacji, piekąc dwie pieczenie na jednym ogniu? „Marca” ma odpowiedź na to pytanie.

Poinformowano właśnie, że transfer zawodnika Paris Saint-Germain nie zaburza koncepcji o sprowadzeniu gracza środka pola. Wszystko przez fakt, że Ajax za Donny’ego van de Beeka ma żądać „jedynie” 50 milionów euro, a 22-latek jest już po słowie z trzecią siłą LaLiga (jego zarobki miałyby sytuować go mniej więcej po środku listy płac). Tym samym na papierze jest to najłatwiejszy do przeprowadzenia transfer wśród dostępnych na rynku opcji, dlatego „Królewscy” spróbują pozyskać zarówno Holendra, jak i Brazylijczyka, pamiętając przy tym, że angaż tego drugiego jest zależny od powodzenia operacji sprzedażowej. Madrytczycy jeszcze przed końcem okna transferowego, tj. 2 września, chcą się bowiem pozbyć Mariano Díaza, Garetha Bale’a i Jamesa Rodrígueza.

Środkowy pomocnik Ajaksu był jedną z wyróżniających się postaci holenderskiej drużyny w poprzednim sezonie, gdy w 57 meczach zanotował 17 trafień i 13 asyst. Jego umowa z „Synami Bogów” wygasa 30 czerwca 2022 roku.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy