Real Madryt zaskoczony decyzją Brahima Diaza. Klub i piłkarz mają odmienny plan na przyszłość

2023-03-28 19:07:25; Aktualizacja: 1 rok temu
Real Madryt zaskoczony decyzją Brahima Diaza. Klub i piłkarz mają odmienny plan na przyszłość Fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: La Gazzetta dello Sport

Brahim Díaz poinformował Real Madryt, że chciałby kontynuować karierę w Milanie. Hiszpański klub w tym momencie nie widzi takiej możliwości - donosi „La Gazzetta dello Sport”.

Kiedy trenerem „Los Blancos” był Santiago Solari, działacze zdecydowali o angażu zawodnika dotąd związanego z Manchesterem City. Już wtedy uważano, że będzie on stanowił o sile ekipy w przyszłości.

Jako że skrzydłowemu lub ofensywnemu pomocnikowi trudno było wygrać rywalizację o pierwszy skład, postanowiono go wypożyczyć.

Na Hiszpana skusił się AC Milan, a po rocznym pobycie na San Siro, kluby doszły do porozumienia w sprawie ponownego wypożyczenia, tym razem na 24 miesiące.

Planowo pobyt Brahima Díaza w stolicy Lombardii ma dobiec końca podczas nachodzącego lata, jednak przyszłość piłkarza wciąż stoi pod dużym znakiem zapytania.

„Rossoneri” wysyłają w świat komunikaty o chęci zatrzymania 23-latka, a Real Madryt ma w głowie tylko i wyłącznie jego powrót na Estadio Santiago Bernabéu.

Co na to wszystko sam gracz? Jak donosi „La Gazzetta dello Sport”, gdyby to zależało od niego, najchętniej zostałby on w Mediolanie. Zresztą taką wiadomość przekazał on już „Królewskim”.

Dziennik podkreśla, że ciągle aktualny mistrz Hiszpanii ma inne plany co do jednokrotnego reprezentanta „La Furia Roja”. Autor pięciu goli i dwóch asyst z trwającej kampanii w przyszłym sezonie ma zająć miejsce Marco Asensio, którego umowa wygasa już 30 czerwca, a obecnie nic nie wskazuje na jej przedłużenie.

Już wcześniej Fabrizio Romano donosił, że madrytczycy nie tylko chcą powrotu Brahima Díaza, ale jednocześnie celują w podpisanie z nim nowego kontraktu.