Reprezentacja Niemiec traci dużego sponsora. Zaważył brak tęczowych opasek 

2022-11-22 23:42:30; Aktualizacja: 2 lata temu
Reprezentacja Niemiec traci dużego sponsora. Zaważył brak tęczowych opasek  Fot. Shutterstock
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Bild | Reuters

Sieć supermarketów Rewe kończy współpracę z reprezentacją Niemiec po tym, jak ta na wskutek decyzji FIFA zrezygnowała z tęczowej opaski dla kapitana.  

Niemiecka sieć supermarketów Rewe we wtorek zrezygnowała z kampanii reklamowej z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej (DFB) po tym, jak FIFA zabroniła noszenia opasek „OneLove”, inicjatywy mającej na celu świętowanie różnorodności na Mistrzostwach Świata w Katarze.

We wrześniu DFB wydało oświadczenie, w którym napisano, że kapitan drużyny narodowej Manuel Neuer będzie nosił „specjalną opaskę” w kolorach tęczy podczas meczów Ligi Narodów i mundialu. Sam legendarny bramkarz osobiście poparł tę ideę.

W miniony poniedziałek plany te zostały storpedowane decyzją FIFA. Międzynarodowa federacja zakazała tego gestu, grożąc ukaraniem piłkarzy, którzy nie dostosują się do zarządzenia. Z tego powodu na katarskich boiskach nie uświadczymy znaku akcji równościowej.

Rewe jest rozczarowane uległością DFB, a więc zakończyło z nim partnerstwo. To pierwszy sponsor, który podjął działania w następstwie decyzji siedmiu narodów, podporządkowanych zakazom świty Gianniego Infantino.

Co ciekawe, na tym popularna marka marketów nie zamierza kończyć. Ta zapowiedziała również, że zacznie rozdawać za darmo karty o tematyce mundialowej, dostępne w swoich sklepach w ramach zakończonej właśnie umowy z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej.

Katarski mundial spotyka się w Niemczech ze szczególną krytyką. Niektóre bary odmówiły pokazywania meczów turniejowych, a na Twitterze pojawił się popularny hashtag #BoycottQatar2022.

W minioną niedzielę masa nagrobnych zniczy rozświetliła stadion piłkarski w zachodnioniemieckim mieście Herne, gdy w Katarze rozpoczęły się kontrowersyjne Mistrzostwa Świata. W akcji tej wzięło udział wielu wolontariuszy, pragnących upamiętnić robotników zmarłych przy budowie tamtejszych stadionów.