Reprezentacja Polski: Atak rakietowy na Izrael. Mecz może zostać przełożony?!

Reprezentacja Polski: Atak rakietowy na Izrael. Mecz może zostać przełożony?! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty | Izraelski Związek Piłki Nożnej

Reprezentacja Polski rozegra w sobotę przedostatni mecz w ramach eliminacji Euro 2020 przeciwko Izraelowi. W kraju naszego przeciwnika nie jest jednak spokojnie, o czym świadczy fakt, że we wtorkowy poranek doszło do ostrzału rakietowego Tel-Awiwu ze Strefy Gazy.

Ostatnie wydarzenia mające miejsce w państwie położonym na Bliskim Wschodzie są efektem ataku lotniczego przeprowadzonego na dżihadystów, w którym zginął jeden z przywódców radykalnego ugrupowania wspieranego przez Iran - Baha Abu Al-Atta.

Z kolei ci w odpowiedzi postanowili przeprowadzić atak rakietowy na Tel-Awiw. W stolicy Izraela panuje stan wyjątkowy. Władze postanowiły zamknąć szkoły i poleciły wszystkim osobom przebywającym w mieście nie wychodzić na ulicę do momentu zniknięcia zagrożenia.

Marek Magierowski, pełniący funkcję ambasadora Rzeczpospolitej Polskiej w tym kraju, zwrócił się do naszych rodaków znajdujących się obecnie w Izraelu o zachowanie szczególnej ostrożności, a tych w ostatnim czasie może przybyć z uwagi na zbliżający się mecz eliminacyjny Euro 2020.

Z tego też powodu zaczęto spekulować, czy atak rakietowy wymierzony w państwo na Bliskim Wschodzie nie spowoduje odwołania i przeniesienia sobotniego pojedynku „Biało-Czerwonych”, który ma odbyć się w Jerozolimie, czyli miejscowości położonej o około 70 kilometrów od Tel-Awiwu, gdzie też ma wylądować samolot z naszymi piłkarzami.

Rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej uspokaja, że przynajmniej na razie nic nie wskazuje na to, aby spotkanie miało być poważnie zagrożone.

- Sam dopiero się o tym dowiedziałem. Nie mamy żadnej oficjalnej informacji z izraelskiej strony, a tylko gospodarz albo UEFA może podjąć decyzję o ewentualnym odwołaniu meczu. Z tego co wiem, to jeśli chodzi o Jerozolimę, czyli miasto gdzie ma zostać rozegrane spotkanie, to sytuacja jest spokojna. Pamiętam, że w marcu, przed meczem Izrael - Austria, też doszło w kraju do bombardowań, a spotkanie odbyło się bez przeszkód - powiedział Jakub Kwiatkowski w rozmowie z „WP SportoweFakty”.

W podobnym tonie wypowiedział się także Izraelski Związek Piłki Nożnej.

„Jesteśmy w kontakcie z Siłami Bezpieczeństwa po ostatnich wydarzeniach. Związek przygotowuje się do możliwych zmian, zgodnie z instrukcjami dowództwa” - napisali przedstawiciele tamtejszego futbolu na Twitterze.

Przypominamy, że starcie Izraela z Polską zaplanowano na 16 listopada na godzinę 20:45.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Widzew może zatrudnić Ojrzyńskiego Widzew może zatrudnić Ojrzyńskiego Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy