Reprezentacja Polski bez Jana Bednarka. Poważna kontuzja

Reprezentacja Polski bez Jana Bednarka. Poważna kontuzja fot. TV
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mark Wyatt [Twitter]

Jan Bednarek złamał żebro w trakcie meczu Southampton z Tottenhamem (3:3) - poinformował Mark Wyatt na Twitterze. Potwierdzenie wstępnej diagnozy będzie oznaczało absencję obrońcy przy okazji marcowych meczów reprezentacji Polski.

Selekcjoner Fernando Santos nie będzie miał łatwego wejścia do „Biało-Czerwonych”, ponieważ już na początku przyjdzie mu poprowadzić nasz zespół w spotkaniach eliminacji Mistrzostw Europy przeciwko najmocniejszym przeciwnikom - Czechom (24 marca o godzinie 20:45) oraz Albanii (27 marca o godzinie 20:45).

W związku z tym portugalski szkoleniowiec nie pokusił się o dokonanie radykalnych zmian w kadrze, szczególnie w formacji defensywnej, gdzie pokaźna liczba graczy miała lub ma problemy z regularną grą.

Do tego grona kwalifikował się Jan Bednarek, który dopiero po skróceniu wypożyczenia z Southampton do Aston Villi zaczął ponownie częściej występować.

W tej sytuacji należało przypuszczać, że będzie on jednym z pierwszych wyborów selekcjonera przy ustalaniu wyjściowego składu na wspomniane pojedynku.

Teraz Santosowi przyjdzie najprawdopodobniej zmienić plany i rozejrzeć się za dodatkowym defensywnym piłkarzem, który mógłby pojawić się na zgrupowaniu. Wszystko to przez kontuzję odniesioną przez blisko 27-letniego obrońcę w meczu przeciwko Tottenhamowi.

Defensor zszedł z boiska jeszcze w pierwszej połowie po otrzymaniu ciosu od Cristiana Romero w walce o futbolówkę.

Mark Wyatt, dziennikarz zajmujący się Southampton, poinformował, że Bednarek udał się niezwłocznie do szpitala ze wstępną diagnozą - złamanym żebrem.

Jeżeli badania przeprowadzone w placówce ją potwierdzą, to reprezentanta Polski czeka kilkutygodniowa przerwa, pozbawiająca go szans na udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski.

***

KADRA POLSKI NA MARCOWE MECZE ELIMINACJI EURO 2024

Bramkarze:
Bartłomiej Drągowski (Spezia Calcio),
Łukasz Skorupski (Bologna),
Wojciech Szczęsny (Juventus).

Obrońcy:
Jan Bednarek (Aston Villa),
Bartosz Bereszyński (Sampdoria),
Matty Cash (Aston Villa),
Paweł Dawidowicz (Hellas Verona),
Robert Gumny (Augsburg),
Michał Karbownik (Fortuna Düsseldorf),
Kamil Piątkowski (KAA Gent),
Jakub Kiwior (Arsenal).

Pomocnicy:
Przemysław Frankowski (Lens),
Krystian Bielik (Birmingham City),
Kacper Kozłowski (Vitesse),
Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg),
Michał Skóraś (Lech Poznań),
Ben Lederman (Raków Częstochowa),
Karol Linetty (Torino),
Damian Szymański (AEK),
Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam),
Nicola Zalewski (AS Roma),
Piotr Zieliński (SSC Napoli).

Napastnicy:
Robert Lewandowski (FC Barcelona),
Krzysztof Piątek (Salernitana),
Karol Świderski (Charlotte FC).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy