Reprezentacja Polski. Boniek: Tego Sousa oczekuje od Grosickiego

Reprezentacja Polski. Boniek: Tego Sousa oczekuje od Grosickiego fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Onet Sport

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, udzielił wywiadu „Onet Sport”, w którym odniósł się między innymi do powołania Kamila Grosickiego.

Lada dzień do gry wracają drużyny narodowe. W przyszłym tygodniu zainaugurowane zostaną bowiem Eliminacje do Mistrzostw Świata w Katarze.

Mecze kolejno z Węgrami, Czechami i Anglikami będą szczególnie ważne dla Polaków. Przy okazji tych wydarzeń po raz pierwszy w roli trenera „Biało-czerwonych” zadebiutuje Paulo Sousa.

Portugalczyk ogłosił w ostatnich dniach listę powołanych na najbliższe spotkania graczy. Nie obyło się bez niespodzianek. Za taką uznaje się między innymi nominację dla Kamila Grosickiego.

Teraz głos w sprawie zabrał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Jego zdaniem powołanie skrzydłowego nie jest bezpodstawne.

- Jeśli chodzi o Kamila Grosickiego, to zawodnik, który nawet w ciągu dwudziestu czy trzydziestu minut może zrobić różnicę. Jeśli skorzysta ze swojej szybkości, to jest w stanie na przykład zaliczyć asystę - przyznaje.

- Sousa oczekuje od Kamila dużej szczerości. Chce, by Grosicki wprost określił, w jakiej jest formie fizycznej. Taki piłkarz nie może dać kadrze nic wielkiego na przestrzeni całego meczu i to raczej zrozumiałe. Natomiast może zrobić coś w mniejszym wymiarze czasowym. Nie wydaje mi się, że w obecnej sytuacji Paulo będzie zaczynał od tego piłkarza skład. Natomiast Kamil może się przydać - stwierdził.

32-latek rozegrał w tym sezonie w pierwszej drużynie West Bromwich Albion łącznie pięć spotkań. Jego dorobek to dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy