Reprezentacja Polski. Boniek: Tego Sousa oczekuje od Grosickiego

Reprezentacja Polski. Boniek: Tego Sousa oczekuje od Grosickiego fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Onet Sport

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, udzielił wywiadu „Onet Sport”, w którym odniósł się między innymi do powołania Kamila Grosickiego.

Lada dzień do gry wracają drużyny narodowe. W przyszłym tygodniu zainaugurowane zostaną bowiem Eliminacje do Mistrzostw Świata w Katarze.

Mecze kolejno z Węgrami, Czechami i Anglikami będą szczególnie ważne dla Polaków. Przy okazji tych wydarzeń po raz pierwszy w roli trenera „Biało-czerwonych” zadebiutuje Paulo Sousa.

Portugalczyk ogłosił w ostatnich dniach listę powołanych na najbliższe spotkania graczy. Nie obyło się bez niespodzianek. Za taką uznaje się między innymi nominację dla Kamila Grosickiego.

Teraz głos w sprawie zabrał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Jego zdaniem powołanie skrzydłowego nie jest bezpodstawne.

- Jeśli chodzi o Kamila Grosickiego, to zawodnik, który nawet w ciągu dwudziestu czy trzydziestu minut może zrobić różnicę. Jeśli skorzysta ze swojej szybkości, to jest w stanie na przykład zaliczyć asystę - przyznaje.

- Sousa oczekuje od Kamila dużej szczerości. Chce, by Grosicki wprost określił, w jakiej jest formie fizycznej. Taki piłkarz nie może dać kadrze nic wielkiego na przestrzeni całego meczu i to raczej zrozumiałe. Natomiast może zrobić coś w mniejszym wymiarze czasowym. Nie wydaje mi się, że w obecnej sytuacji Paulo będzie zaczynał od tego piłkarza skład. Natomiast Kamil może się przydać - stwierdził.

32-latek rozegrał w tym sezonie w pierwszej drużynie West Bromwich Albion łącznie pięć spotkań. Jego dorobek to dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy