Reprezentacja Polski: Brzęczek na łowach w kadrze młodzieżowej. Da szansę dwóm piłkarzom!

Reprezentacja Polski: Brzęczek na łowach w kadrze młodzieżowej. Da szansę dwóm piłkarzom! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport.pl

Jerzy Brzęczek planuje zaprosić Kamila Jóźwiaka i Roberta Gumnego na nadchodzące zgrupowanie reprezentacji Polski - informuje Sport.pl.

„Biało-Czerwoni” zapewnili już sobie awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy i w ostatnich dwóch meczach eliminacyjnych przeciwko Izraelowi (16 listopada o godz. 20:45) i Słowenii (19 listopada o godz. 20:45) będą toczyć bój o utrzymanie pozycji lidera w grupie, co w efekcie może pozwolić znaleźć się naszej reprezentacji w pierwszym koszyku przed losowaniem decydującej fazy Euro 2020.

Niewykluczone, że w osiągnięciu tego celu pomogą Kamil Jóźwiak i Robert Gumny. Obaj gracze są uważnie obserwowani przez sztab szkoleniowy Jerzego Brzęczka i mają pojawić się w gronie powołanych zawodników na wspomniane spotkania.

Piłkarze Lecha Poznań dołączyliby do pierwszej kadry jednak dopiero po starciu z Izraelem, ponieważ wcześniej wystąpiliby jeszcze w ważnym spotkaniu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy U-21 przeciwko Bułgarii (15 listopada o godz. 17:00) w drużynie prowadzonej przez Czesława Michniewicza, która na razie przewodzi tabeli grupy 5 z dorobkiem dziesięciu zdobytych punktów po czterech rozegranych meczach.

Gumny pojawiał się w przeszłości już dwukrotnie na zgrupowaniu zespołu Jerzego Brzęczka, ale do tej pory nie zdołał w nim zadebiutować. Z kolei Jóźwiak będzie absolutnym debiutantem. O możliwości otrzymania przez niego powołania do pierwszej kadry mówił w ostatnim czasie Zbigniew Boniek.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy