Reprezentacja Polski do lat 17 poznała rywali na Mistrzostwach Świata [OFICJALNIE]

Reprezentacja Polski do lat 17 poznała rywali na Mistrzostwach Świata [OFICJALNIE] fot. Iljanaresvara Studio / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FIFA

W piątek rozlosowano fazę grupową Mistrzostw Świata do lat 17, które odbędą się w Indonezji.

Reprezentacja Polski pokazała się z bardzo dobrej strony na Mistrzostwach Europy do lat 17, które zostały rozegrane w maju. Podopieczni Marcina Włodarskiego doszli do półfinału, w którym uznali wyższość Niemców (3:5). W sumie w pięciu meczach turnieju zdobyli aż 16 bramek. Po trzy razy do siatki trafiali Karol Borys oraz Mateusz Skoczylas.

Pod koniec roku czeka ich rywalizacja w Mistrzostwach Świata. W piątek wyjaśniło się, że biało-czerwoni, którzy byli losowani z czwartego koszyka, zmierzą się w grupie z D Japonią, Argentyną oraz Senegalem.

Mundial U-17 rozpocznie się 10 listopada i potrwa do 2 grudnia. W sumie wezmą w nim udział 24 drużyny. Do fazy pucharowej awansują po dwie najlepsze z każdej grupy i cztery z najlepszym dorobkiem z trzecich lokat.

Obrońcą tytułu z 2019 roku (w 2021 turniej odwołano z powodu pandemii koronawirusa) jest Brazylia.

Faza grupowa Mistrzostw Świata do lat 17 2023:

Grupa A
Indonezja
Ekwador
Panama
Maroko

Grupa B
Hiszpania
Kanada
Mali
Uzbekistan

Grupa C
Brazylia
Iran
Nowa Kaledonia
Anglia

Grupa D
Japonia
Polska
Argentyna
Senegal

Grupa E
Francja
Burkina Faso
Korea Południowa
Stany Zjednoczone

Grupa F
Meksyk
Niemcy
Wenezuela
Nowa Zelandia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Hajto ma rywala. Pojedynek dwóch byłych reprezentantów Polski w Clout MMA OFICJALNIE: Tomasz Hajto ma rywala. Pojedynek dwóch byłych reprezentantów Polski w Clout MMA

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy