Reprezentacja Polski: Duże problemy na Stadionie Narodowym. Był basen, jest lodowisko

Reprezentacja Polski: Duże problemy na Stadionie Narodowym. Był basen, jest lodowisko fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport.pl

Sport.pl pisze o sporych problemach na Stadionie Narodowym przed wtorkowym meczem eliminacji Euro 2020 ze Słowenią. Dotyczą one stanu murawy.

Kłopoty z murawą na Stadionie Narodowym nie są niczym nowym (chociażby pamiętny „basen narodowy”). Tylko w tym roku jej stan pozostawiał wiele do życzenia w trakcie spotkań z Łotwą (2:0) oraz Macedonią Północną (2:0). Sytuacja powtarza się przed wtorkowym meczem ze Słoweńcami (początek o 20:45). W trakcie poniedziałkowego treningu kadry murawę szczegółowo sprawdzał Robert Lewandowski, pokazując, że się ślizga i jak łatwo wyrywa się z niej ziemia. Narzekali na nią również inni zawodnicy.

Jak pisze Sport, do wtorku nic się już z tym nie zrobi. Można za to postarać się, by wyeliminować problem w przyszłości.

- Problemów jest kilka. Na pewno jednym z kluczowych pozostaje czas ułożenia murawy na stadionie. W ciągu kilku dni trawa nie jest w stanie się ukorzenić, tym bardziej, że na PGE Narodowym jest słaba cyrkulacja powietrza - przyznał na jego łamach Artur Sobecki, założyciel działającej w branży firmy Rturf. Dodał on, że układanie murawy powinno rozpocząć się 14 dni przed spotkaniem.

Innym problemem ma być podłoże, które na Stadionie Narodowym wyjątkowo nie sprzyja murawie. Jednym z niepożądanych efektów jest to, że zbyt szybko ona nasiąka.

PGE Narodowy i dostarczyciel murawy Trawnik Producent nie dostrzegają skali kłopotu, tłumacząc, że UEFA i FIFA zawsze akceptują jej stan. Sam PZPN wynajmuje stadion i musi respektować inne umowy jego zarządców, w tym tą na wykonawcę murawy. Kontrakt z federacją podobno nie jest zbyt atrakcyjny dla Stadionu Narodowego, tymczasem zamontowanie lepszej murawy wiązałoby się z wydatkiem o 200-300 tysięcy złotych większym niż obecnie.

TUTAJ cały tekst.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy