Reprezentacja Polski meczem z Niemcami może pożegnać legendę

Reprezentacja Polski meczem z Niemcami może pożegnać legendę
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Sebastian Staszewski [Twitter]

Reprezentacja Polski może zagrać sparing z Niemcami. Obydwa związki prowadzą rozmowy w tej sprawie. Podczas towarzyskiego starcia z kadrą mógłby się pożegnać Jakub Błaszczykowski - informuje Sebastian Staszewski z Interii.pl.

Przed Fernando Santosem debiut w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Portugalczyk premierowo poprowadzi „Biało-Czerwonych” już w meczu o punkty.

24 marca nasza kadra zmierzy się w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 z Czechami. Trzy później na drodze Roberta Lewandowskiego i spółki stanie Albania. Kolejnym testem nowego szkoleniowca może być towarzyskie starcie z europejskim gigantem.

Jak donosi Sebastian Staszewski z Interia.pl, Polski Związek Piłki Nożnej prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie sparingu z kadrą Niemiec. Dziennikarz zapewnia, że szanse na taki mecz są bardzo duże.

Do wspomnianej konfrontacji miałoby dojść w czerwcu w Warszawie. W tym samym miesiącu podopieczni Fernando Santosa zmierzą się jeszcze o punkty z Mołdawią.

Co więcej, PZPN mógłby wykorzystać tę okazję do oficjalnego pożegnania z kadrą Jakuba Błaszczykowskiego.

37-latek, związany pod wieloma względami z Wisłą Kraków, w trykocie z białym orzełkiem rozegrał dotąd 108 spotkań. Po raz ostatni zakładał ją w 2019 roku podczas meczu eliminacji do Mistrzostw Europy 2020 z Austrią. Błaszczykowski już wtedy nie odgrywał ważnej roli w reprezentacji, tracąc wcześniej opaskę kapitańską na rzecz Roberta Lewandowskiego.

Były skrzydłowy Borussii Dortmund oficjalnie nie zakończył jeszcze kariery, choć ostatni występ zaliczył we wrześniu 2021 roku. Bratanek Jerzego Brzęczka dochodzi do siebie po zerwaniu po raz drugi więzadła krzyżowego. Termin jego powrotu nie jest znany.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy