Reprezentacja Polski: Sensacyjny następca Paulo Sousy?!

Reprezentacja Polski: Sensacyjny następca Paulo Sousy?! fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: TVP Sport

Stanisław Czerczesow jest chętny, by objąć posadę selekcjonera reprezentacji Polski - informuje TVP Sport.

Sousa został selekcjonerem reprezentacji Polski w styczniu po tym, jak z posadą pożegnał się Jerzy Brzęczek. Drużyna pod jego wodzą zaprezentowała się przeciętnie na EURO 2020 i nie wyszła z grupy.

Między innymi dlatego w mediach od wielu tygodni toczy się dyskusja na temat przyszłości 50-latka, którego umowa z Polskim Związkiem Piłki Nożnej jest ważna do 30 listopada 2021 roku.

Wtedy kończą się eliminacje do Mistrzostw Świata w Katarze. Jeśli „Biało-czerwoni” nie znajdą się co najmniej w barażach, to odejście Sousy będzie niemalże przesądzone.

Jeśli obecny selekcjoner nie sprosta oczekiwaniom, to jego następcę wybierał będzie nowy prezes PZPN-u. Tu na polu bitwy staną dwaj kandydaci, a więc Cezary Kulesza oraz Marek Koźmiński.

Niewykluczone, że nowy trener również będzie zza granicy. Według informacji podawanych przez TVP Sport, chęć prowadzenia reprezentacji Polski przejawia były szkoleniowiec Legii Warszawa, a do niedawna selekcjoner Rosjan, a więc Stanisław Czerczesow.

57-latek ma za sobą nieudaną imprezę i na razie rozgląda się za nowymi wyzwaniami. Praca nad Wisłą byłaby na pewno dla niego ciekawym i niewątpliwie dużym wyzwaniem.

Ten szkoleniowiec lubi, jednak kiedy gra toczy się o wysoką stawkę. W 2016 roku, kiedy przejmował kadrę „Sbornej”, ta była w kryzysie. Ostatecznie jednak udało mu się doprowadzić ją do 1/4 finału Mistrzostw Świata, co należy uznać za duży sukces.

Czerczesow czeka zatem na rozwój sytuacji w Polsce. Niewątpliwie nie jest on jedynym kandydatem, bo w kontekście objęcia kadry przewijają się też takie nazwiska jak Piotr Stokowiec, Czesław Michniewicz oraz Marek Papszun.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy