Reprezentacja Polski: Znana wysokość zarobków Paulo Sousy

Reprezentacja Polski: Znana wysokość zarobków Paulo Sousy fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Meczyki.pl

Paulo Sousa będzie inkasował jako selekcjoner reprezentacji Polski podobne pieniądze do tych, jakie przed laty otrzymywał Leo Beenhakker - podaje portal Meczyki.pl.

50-letni Portugalczyk został przedstawiony jako nowy opiekun biało-czerwonych w trakcie czwartkowej konferencji prasowej z udziałem Zbigniewa Bońka. Sam Sousa odpowie na pytania dziennikarzy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Boniek postawił przed Sousą konkretne cele - wyjście z grupy na Mistrzostwach Europy oraz awans na mundial - i finalne wynagrodzenie nowego selekcjonera będzie zależało od efektów jego pracy. Jak informują Meczyki.pl, jeśli chodzi o podstawową wypłatę, Portugalczyk otrzymał kontrakt na poziomie 240 tysięcy złotych miesięcznie. Będzie więc zarabiał na poziomie Beenhakkera.

Więcej Sousa będzie mógł zgarnąć z tytułu bonusów bezpośrednio wynikających z wyników odnoszonych przez reprezentację.

Dla porównania - w Bordeaux, a więc swoim ostatnim klubie, Sousa w przeliczeniu na złotówki zarabiał około 1,3 miliona miesięcznie.

Pierwszy test czeka Sousę 25 marca, kiedy to polski zespół rozpocznie eliminacje Mistrzostw Świata meczem z Węgrami. Kilka dni później czekają go spotkania z Andorą oraz Anglią.

Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Kamiński szykuje się do wolnego transferu. Może trafić do uznanego niemieckiego klubu Marcin Kamiński szykuje się do wolnego transferu. Może trafić do uznanego niemieckiego klubu Bayern Monachium: Ujawniono zarobki piłkarzy. Klub płaci im od 2,5 do 22 milionów euro rocznie Bayern Monachium: Ujawniono zarobki piłkarzy. Klub płaci im od 2,5 do 22 milionów euro rocznie CIES: Najbardziej doświadczone talenty urodzone po 2000 roku. Dwóch Polaków w zestawieniu CIES: Najbardziej doświadczone talenty urodzone po 2000 roku. Dwóch Polaków w zestawieniu FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy