Reprezentant Chile wróci do ojczyzny

Reprezentant Chile wróci do ojczyzny
Redakcja
Redakcja
Źródło: Gianluca Di Marzio

Mauricio Pinilla, napastnik Cagliari Calcio, prawdopodobnie wróci do rodzimego Club Universidad de Chile.

Chilijski klub jest bardzo mocno zainteresowany ściągnięciem do siebie swojego 30-letniego wychowanka. Oficjalnie w sprawie transferu wypowiedział się nawet prezydent klubu, Carlos Heller:

- On chce do nas dołączyć, a my chcemy go u siebie. Teraz wszystko zależy od Cagliari. My będziemy szukać jak najkorzystniejszego ekonomicznie rozwiązania dla nas.

Wydaje się, że transakcja powinna w najbliższych dniach dojść do skutku i Pinilla ponownie  będzie cieszył swoją grą fanów „La U”.

Chilijczyk pierwszy raz trafił do Europy (do Interu Mediolan) już 11 lat temu, ale nigdzie nie mógł długo zagrzać miejsca. Wystarczy wspomnieć, że reprezentował w tym czasie aż 12 klubów, w których przez dłuższy czas nie błyszczał skutecznością, a przełamanie przyszło dopiero w sezonie 2009/2010, kiedy wspaniały okres zaliczył w drugoligowym włoskim Grosseto (24 gole w 24 meczach). W reprezentacji „La Roja” zagrał 30 razy i zdobył sześć bramek.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy