Reprezentant Szwecji: De Rossi przyszedł po meczu do naszego autokaru

Reprezentant Szwecji: De Rossi przyszedł po meczu do naszego autokaru
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Expressen

Szwedzki obrońca, Pontus Jansson, ujawnił ciekawą historię zakulisową związaną ze spotkaniem Włochy-Szwecja.

Szwedzi wygrali pierwsze spotkanie na własnym terenie 1-0 i byli blisko awansu na Mistrzostwa Świata w Rosji. Drugi mecz odbył się w poniedziałek, a tuż przed nim miało miejsce bardzo przykre wydarzenie dla skandynawskiego zespołu. Podczas odgrywania ich hymnu, kibice zgromadzeni na San Siro zaczęli buczeć i gwizdać. 

Już podczas tego zdarzenie widać było, że to zachowanie nie podoba się zawodnikom włoskiej kadry. Gianluigi Buffon zaczął w tym samym momencie bić brawo, co miało być gestem sprzeciwu wobec postępowania sympatyków swojej reprezentacji. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-0, a niedługo po nim kilku włoskich zawodników ogłosiło zakończenie kariery reprezentacyjnej. Wśród nich znalazł się właśnie bramkarz Juventusu i Daniele De Rossi. Mimo bolesnego dla siebie wydarzenia, piłkarz Romy udał się do autokaru Szwedów.

- Przede wszystkim nam pogratulował. Później przeprosił za zachowanie niektórych zawodników ich reprezentacji w Sztokholmie i postępowanie kibiców podczas odgrywania naszego hymnu w meczu rewanżowym.

- Wszyscy w autokarze byliśmy naprawdę zaskoczeni i zadawaliśmy sobie pytanie: „To naprawdę się zdarzyło?”. To był jeden z najmilszych momentów od naprawdę dawna… co za dżentelmen – opowiadał Jansson.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć” Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy