2024-10-06 16:47:01; Aktualizacja: 3 minuty temu
Robert Lewandowski się bawi. Jubileuszowy gol, a zaraz potem drugi i trzeci [WIDEO] Fot. TV
Mateusz Michałek Źródło: Canal+ Sport

W niedzielne popołudnie zespół Barcelony mierzy się w lidze hiszpańskiej z Deportivo Alavés na jego terenie. Prowadzona przez Hansa-Dietera Flicka ekipa gości szybko otworzyła wynik spotkania po bramce Roberta Lewandowskiego.

FC Barcelona rozpoczęła nowy sezon LaLigi od siedmiu zwycięstw z rzędu. Podopieczni Hansa-Dietera Flicka na rodzimym podwórku zostali zatrzymani dopiero w poprzedni weekend, kiedy to ulegli Osasunie 2:4. Już po tym pokonali BSC Young Boys w Lidze Mistrzów 5:0. Dwie bramki w tym meczu zdobył Robert Lewandowski.

Polak wpisał się na listę strzelców również w niedzielę. Kapitan reprezentacji naszego kraju uderzeniem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego autorstwa Raphinhi.

36-latek nie potrzebował wiele czasu, by powiększyć swój dorobek. W 22. minucie zanotował drugie trafienie i znowu podawał mu Brazylijczyk.

W 32. minucie uzbierał hat-tricka.

Tym samym „Lewy” ma już na koncie 10 trafień w lidze hiszpańskiej. Jak łatwo policzyć, razem ze wspomnianymi golami w Champions League, ma ich łącznie 12 w tym sezonie. Przy dwóch kolejnych asystował.

Patrząc szerzej, to 50., 51. i 52. bramka Lewandowskiego w LaLidze. Napastnik potrzebował 78 spotkań do osiągnięcia tego pułapu.

Jeżeli kataloński zespół utrzyma korzystny rezultat, będzie miał na koncie 24 punkty w tabeli i jego zawodnicy w dobrych nastrojach udadzą się na przerwę na mecze reprezentacji.